Jaunumi

Aicinām pieteikties Nakts peldējumam!

18 Sep

Par godu Latvijas simtgadei notiks arī mēģinājums pārspēt Ginesa rekordu 100×100 metru peldējumā

 

29. septembra vakarā vienlaicīgi Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē un Ventspilī ikviens aicināts piedalīties Eiropas Sporta nedēļas Nakts peldējumā, kas risināsies īpašā atmosfērā – mūzikas pavadījumā un īpašā apgaismojumā. Pirms tam – Rīgā, Ķīpsalas peldbaseinā, par godu Latvijas simtgadei notiks mēģinājums pārspēt Ginesa rekordu 100 x 100 metru peldējumā, kam varēs sekot līdzi Facebook live tiešajā translācijā Latvijas Sporta federāciju padomes Facebook mājaslapā. Pasākumu organizē Latvijas Peldēšanas federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi.

Pieteikties Nakts peldējumam iespējams mājas lapā www.naktspeldejums.lv. Šis pasākums paredzēts ikvienam, tādēļ iecerēts piesaistīt iespējami daudz dalībnieku, kuri, vakara garumā vienotos kolektīvā stafetes peldējumā, tādējādi sasniedzot savdabīgu rekordu – visgarāk veikto stafetes peldējumu.

Nakts peldējuma vadmotīvs ir atgādināt par peldēšanu kā veselīgu un aktīvu fizisko nodarbi. Lai peldēšana gada tumšajos mēnešos spētu ieintriģēt, speciāli šim notikumam  padomāts par baseina izgaismojumu un muzikālo pavadījumu, kas peldētājiem un arī skatītājiem padarīs šo pasākumu par vizuāli baudāmu un neaizmirstamu pieredzi.

Lai kļūtu par vienu no šī vēsturiskā un jautrā notikuma dalībniekiem, dalībniekam jāizvēlas sev piemērotākā distance, vēlamais starta laiks un jāreģistrējas. Ātrums un meistarība nav svarīga – piedalīties var ikviens, neatkarīgi no vecuma, dzimuma un spējām!

Visus dalībniekus sagaida patīkama atpūta un pārsteigumi no pasākuma atbalstītājiem.

“Peldēšana ir aktīvākais un veselīgākais sporta veids! Mums ir īpašs prieks, ka Nakts peldējums jau ir izveidojies par tradīciju!” komentēja Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs. Nakts peldējums Eiropas Sporta nedēļas ietvaros risināsies jau ceturto reizi.

Nakts peldējumu Rīgā atklās Nakts peldējuma vēstneši: radio programmu vadītāja un producente Karmena Stepanova, pludmales volejbolists Edgars Točs, sporta žurnālists Lauris Lizbovskis, garo distanču skrējējs un arhitekts Dins Vecāns, aktrise Dārta Danēviča, žurnālists Kristaps Tālbergs un redaktors Romānds Antonovičs.

Peldējumi notiks:

  • Rīgā – RTU Ķīpsalas peldbaseinā (Ķīpsalas iela 5, Kurzemes rajons, Rīga)
  • Daugavpilī – Daugavpils Olimpiskajā centrā (Stadiona iela 1, Daugavpils)
  • Rēzeknē – Rēzeknes Olimpiskajā centrā (Stacijas iela 30b, Rēzekne)
  • Ventspilī – Ventspils peldbaseinā (Lauku iela 5, Ventspils)

Nakts peldējumam pieteikties iespējams līdz 28. septembrim pasākuma mājaslapā naktspeldejums.lv vai sacensību dienā peldējuma norises vietā.

Pirms nakts peldējuma Ķīpsalas peldbaseinā notiks mēģinājums labot Ginesa rekordu 100 x 100 metru peldējumā, kas veltīts Latvijas simtgades atzīmēšanai. Ginesa rekorda uzstādīšanai varēs sekot līdzi tiešajā translācijā Latvijas Sporta federāciju padomes mājaslapā Facebook.com.

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros šogad notiks arī citi nakts pasākumi – Vislatvijas Orientēšanās nakts, #BeActive Sporta un fitnesa nakts, kā arī Brīvības ielas nakts brauciens.

28. septembrī vienlaicīgi astoņās Latvijas pilsētās – Cēsīs, Liepājā, Talsos, Limbažos, Salaspilī, Olainē, Vecumniekos un Rīgā – risināsies Vislatvijas orientēšanās nakts. Tā ir lieliska izdevība ikvienam izmēģināt rogainingu sev pazīstamā vidē.

Eiropas Sporta nedēļa kulmināciju sasniegs 29. septembrī, kad Rīgā notiks Brīvības ielas nakts brauciens ar skrituļslidām, skrituļdēļiem un skrejriteņiem, bet Sporta nedēļa tiks noslēgta ar vēl nebijušu #BeActive sporta un fitnesa nakti, kurā varēs piedalīties gan vēl nepieredzētā #beactive fitnesa nakts ballītē Esplanādē Rīgā, gan izmantot iespēju naktī iepazīt sporta un fitnesa klubus visā Latvijā.

Vairāk par Eiropas Sporta nedēļas pasākumiem beactivelatvia.lv!