Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) rīkotajā Eiropas Sporta nedēļas #BeActive Facebook konkursā visveiksmīgākā bija Anda Zandberga, balvā iegūstot Suunto 3 Fitness pulksteni.
Intervijā beactivelatvia.lv Anda atklāj, ka aizraujas ar skriešanu un fitnesu un ka nevar jau sagaidīt nākamo treniņu, kad varēs nomainīt līdzšinējo viedpulksteni pret jauniegūto skaistuli no Suunto. Enerģiskā dāma laimēja konkursā, pateicoties māsai, kura Andu ietagoja Facebook.com/lsfp.lv, vienlaikus tādā veidā uzzinot par Eiropas Sporta nedēļu un #BeActive veselīgajām aktivitātēm.
– Anda, kā jūtaties, balvā saņemot Suunto 3 Fitness viedierīci?
– Forši! Kā lai nepriecājas? Paveicās… Māsa ieraudzīja ziņu, ka esmu laimīgā uzvarētāja, un paziņoja. Tiklīdz būšu atpakaļ darbā, likšu pulksteni uz rokas līdzšinēja vietā. Brīnišķīgi!
– Kā patīk pats pulkstenis?
– Šis ir klasiska stila pulkstenis, tādēļ priecājos, ka varēšu to vilkt uz darbu un skaitīt soļus. Ikdienā eju uz darbu ar kājām. Savukārt treniņos sekoju pulsam, tempam, noskrietajiem kilometriem un uzņemu kopējo laiku. Tas lieliski noderēs gan ikdienā, gan treniņos.
– Izcili. Izklausās, ka sports ir tavs sabiedrotais?
– Sports – veselīgs dzīvesveids, labi pavadīts laiks ar sevi, kurā uzlādējos vai izlādējos. Vakaros izskrienu to, kas pa dienu uz sirds sakrājies, vai tieši pretēji – izkustoties gūstu enerģiju, lai varu pēc darba vēl ko padarīt. Bet sporta pasākumi – tā ir iespēja labi pavadīt laiku ar draugiem, satikt domubiedrus un socializēties.
– Jā, treniņš darbs, sacensības – svētki. Cik bieži un kā sporto brīvā dabā?
– Cenšos skriet vismaz katru otro dienu, veicot 7 līdz 10 km. Ja veicu garo skrējienu, sekoju, lai pulss iekļaujas pareizajā zonā un nekāpj pārāk augstu. Tāpat skrienu intervālu treniņus un sekoju, lai pulss nepārsniedz vēlamo normu vai atslodzes brīžos – organisms pienācīgi atpūšas. Tāpat, iesildoties un atsildoties, – rūpīgi sekoju sirds ritmam, vai pareizi pulsu kāpinu un mazinu.
– Kā aizrit tava rutīna un kā tu sāki sportot?
– Ikdienu pavadu birojā, strādāju par grāmatvedi. Skolas vecumā apmeklēju pulciņus – tautas dejas, volejbolu un basketbolu. Vēlāk pievērsos fitnesam. Pirms pusotra gada draudzene pierunāja piedalīties Sieviešu skrējienā: draudzenes, ballīte, lieliska atmosfēra distancē – tā man iepatikās skriešana. Ar laiku izveidojās domubiedru loks, ar ko kopā braucam uz Stirnu buku, Skrien Latvija, Izskrien Rīgu un citiem sporta pasākumiem.
– Vai regulāri piedalies Facebook konkursos?
– Jā, ja balvā ir noderīga lieta vai pasākums, kas mani interesē. Kāpēc neizmantot izdevību? 1 vai 2 klikšķi un gatavs! Tādā veidā piesekoju aizvien jaunām lapām, kas man noder un kurās uzzinu ko jaunu.
– Ko iesaki tiem, kuri nesporto?
– Vajag kustēties! Mēs visi nevaram skriet vai spēlēt basketbolu – katram ir jāatrod savs sporta veids, kurš vislabāk patīk. Vajag ar ko pamazām sākt un maisam gals būs vaļā – sporta kustība ātri vien ierauj sevī.
***
Paldies Suunto Latvia atsaucīgajai komandai par atbalstu konkursa organizēšanā! Seko Suunto jaunumiem www.facebook.com/SuuntoLatvia vai www.suunto.com un pieprasi lieliskos Suunto viedpulksteņus Latvijas labākajos veikalos, lai sasniegtu mērķi – esiet savas ikdienas aktivitātes augstumos, miega un stresa, atjaunošanās līmenī un parādiet savu stilu!
Uzziņai!
Suunto 3 Fitness ar pielāgojamu treniņa plānu veselai nedēļai, mazs un ērts treniņiem, kā arī elegants pulktenis ikdienai.
Galvenās funkcijas:
- 7 dienu treniņa plāns – balstoties uz fiziskās sagatavotības līmeni un aizvadīto treniņu vēsturi. Ja sanāks izlaist kādu treniņu vai to būs vairāk, nekā bija plānots, Suunto 3 Fitness automātiski pielāgos treniņa plānu;
- Instrukcijas treniņa laikā – Suunto 3 Fitness dod norādījumus, lai treniņš tiktu aizvadīts nepieciešamajā intensitātē;Suunto 3 Fitness | pulsometrs.lv
- Fiziskās sagatavotības līmenis;
- Pulsa zonas;
- Dažādi sporta veidi, kā arī vairāki sporta veidi vienā treniņā (multisports);
- Ērta pulsa nolasīšana no plaukstas locītavas;
- Aprīkots ar iebūvētu akselerometru, bez GPS, bet ar iespēju savienoties ar viedtālruni un tā GPS;
- Ikdienas aktivitātes – soļi, kalorijas;
- Miega kvalitātes mērījumi;
- Stresa līmeņa un atjaunošanās rādītāji;
- Viedie paziņojumi – zvani, īsziņas;
- Baterija – līdz 5 dienām ar ikdienas aktivitātēm un viedajiem paziņojumiem. Līdz 10 dienām pulksteņa režīmā;
- Ūdens izturīgs (30m).
Kristaps Zaļkalns