Jaunumi

Iepazīsties! Maira Krievāne – #BeActive Endomondo izaicinājuma uzvarētāja

08 Okt

Maira Krievāne kļuva par Eiropas Sporta nedēļas #BeActive Endomondo izaicinājuma uzvarētāju, balvā saņemot Suunto 5 sporta pulksteni. “Pirmo reizi dzīvē laimēju, ko tik vērtīgu!” priecājas Maira.

Maira bija apņēmīgākā izaicinājuma dalībniece, tā laikā – 30 dienās – pavadot kustībā 146 stundas 49 minūtes un 19 sekundes. Rīdziniece ikdienā strādā policijā un brīvo laiku pavada aktīvi, mudinot vairāk kustēties arī citus.

– Saskaitot visas fiziskās aktivitātes stundas kopā, izaicinājuma laikā jūs sportojāt vairāk nekā sešas diennakatis, no kurām lielākoties staigājāt. Vai apavi nenodila?
–  Padila gan! (Smejas). Galvenais ir – labi un ērti apavi.

– Kāda bija sajūta, uzzinot, ka esat izaicinājuma uzvarētāja?
– Ar nepacietību gaidīju izaicinājuma rezultātus. Draudzene atzīmēja mani komentāros pie LSFP ieraksta, kurā paziņoja uzvarētājus. No sākuma nespēju noticēt, bet pēc tam pārņēma prieks!

– Kā jums izdevās savākt tik daudz sporta stundu?
Ja pērn skrēju Stirnu buka sacensībās un ziemā nūjoju Noskrien ziemu sacensības, šogad esmu izvēlējusies vairāk pārvietoties staigājot. Man ir divi boksera šķirnes suņi. No rīta dodos pastaigā ar suņiem. Pēc tam pusstundu eju uz darbu, vakarā – pusstundu uz mājām, jo man uz darbu ar kājām no Sarkandaugavas pāri Brasas tiltam ir ātrāk aiziet, nekā pie auto stūres, sastrēgumos sēžot. Pēc tam atkal dodos staigāties ar suņiem vai, ja vēlos aktīvāku fizisku nodarbi, – dodos nūjot, vai apvienoju abus.

– Kādas ir jūsu attiecības ar sporta pulksteņiem?
– Pusotru gadu lietoju viedpulksteni. Ar interesi tagad iemēģinu jauno Suunto 5 sporta pulksteni – vairāk dažādu funkciju, vienmēr pajautā, kā jūtos pēc treniņa. Un iesaka, ko man vajadzētu darīt. Nu, piemēram, iziet – pastaigāties (smejas). Man patīk. Paldies par pulksteni!

Suunto 5 sporta pulkstenis | suunto.com

– Ja jau pieteicāties #BeActive izaicinājumam, droši vien Endomondo aplikāciju lietojāt jau iepriekš.
– Iesaistījos Piejūras nūjotāju klubā, lai dotos uz Maljorku nūjot. Tā nokļuvu Outdoor club Latvia Endomondo izaicinājumā, kurā ir jākrāj kilometri visa gada garumā. Esmu iekritusi veselīgā azartā. Endomondo papildus motivē.

– Ko jums nozīmē pastaigas?
– Pastaiga palīdz atbrīvoties no stresa pēc intensīvas darba dienas un sakārtot domas. Šobrīd ir skaists rudens, lai staigātu.

– Un ko jūs domājat par Eiropas Sporta nedēļu?
­
– Es esmu par to, lai cilvēki vairāk kustētos. Ar staigāšanu esmu pieradinājusi mammu regulāri staigāt veselības labad – par spīti tam, ka sports viņu nekad nav aizrāvis. Viņa ir pensijas vecumā, un arī piedalījās #BeActive Endomondo izaicinājumā. Man ir divi bērni, un lai viņi mājās mazkustīgi nesēdētu, pavadot laiku tikai telefonos vai datorā, jāliek lietā viltības. Ejot laukā ar suņiem, paņemam līdzi bumbiņu, kopā vizināmies ar velosipēdiem, braucam ar skrituļslidām Mežaparkā. Svarīgi kustēties svaigā gaisā, lai stiprinātu imunitāti.­­­­

Kristaps Zaļkalns,
Latvijas Sporta federāciju padome