Jaunumi

#BeActive Izaicinājuma uzvarētāja: “Priekšroku dodu sportošanai vienatnē”

12 Okt

#BeActive Izaicinājuma laimīgā uzvarētāja individuālajā kategorijā Andreta Līvena dod priekšroku sportot vienatnē. “Jau kopš bērnības esmu pieradusi agrāk celties un tieši rīta agrumā doties skriet. Tā ir ne tikai sportošana, bet arī iespēja pabūt ar sevi, sakārtot domas. Man svarīgs nav rezultāts, bet trasē redzētais un sajustais,” tā Andreta, kura savā īpašumā ieguva Suunto viedpulksteni.

Apsveicam ar uzvaru izaicinājumā, vai šī ir pirmā šāda veida atzinība?

Jā, dažādos izaicinājumos piedalos regulāri, piemēram virtuālā skriešanas kluba organizētajās aktivitātēs, taču šī ir pirmā balva, kuru ir izdevies iegūt. Esmu ļoti priecīga. Jāatzīst, ka par šo izaicinājumu biju piemirsusi, tādēļ ziņa par to, ka esmu uzvarējusi ir īpaši negaidīta un patīkama.

Ja būtu jāraksturo sevi, kāda sportiste ir Andreta?

Es esmu vientuļā skrējēja, kura ceļas agri no rīta un dodas jau zināmos maršrutos, lai baudītu skaisto Rīgu.  Šovasar piedalījos skriešanas seriāla “Izskrien Rīgu” posmos, taču jau pirmajās reizēs sapratu, ka tas nav īsti mans. Šajā ziņā esmu absolūta virtuālo skrējienu fane.

Kāds bija tavs ceļš līdz sportošanai?

Atceros, ka skolā man par skaistām acīm sportā neielika divnieku, lai gan citos priekšmetos bija ļoti labas atzīmes. Sāku skriet vidusskolā un tas sākās tikai tādēļ, ka vasarās ļoti agri cēlos. Nebija īsti mājās ko darīt un tā nu es sāku no rītiem skriet. Vēl tagad vecmāmiņa man stāsta, kā Andreta sešos no rīta ieskrien dārzā. Tā nu es turpinu iesākto.

Vai vari atklāt, kāds ir tavs lielākais sportiskais izaicinājums?

Šobrīd esmu aktīvā treniņu procesā, lai pieveiktu virtuālā Ņujorkas maratona distanci. Tas ir kārtējais izaicinājums, kuram esmu pieteikusies. Distances garuma ziņā esmu jau pieveiksi pusmaratonu, pagājušajā nedēļā noskrēju vairāk nekā 30 kilometrus.

Ko ieteiktu cilvēkiem, kuri ikdienā nesporto?

Meklēt veidus kā sportot. Man bija ilgs brīdis, kad aizrāvos ar staigāšanu, jo tai nebija nepieciešams sporta ekipējums, nebija jāpārģērbjas. Tas ir tik ērti, atliek uzvilkt ērtus apavus un doties ceļā. To arī iesaku ikvienam, atrast sev interesantu un aizraujošu aktivitāti, lai tās sniedz pozitīvas emocijas!