Jaunumi

#BeActive vēstnese Ieva Zvīgule: “Kad pēc treniņiem es skatos uz cilvēkiem, sejā nolasāms, cik daudz mierīgāki un laimīgāki viņi jūtas.”

15 Aug

Viena no šī gada #BeActive vēstnesēm ir Ieva Zvīgule. Viņa ir sertificēta fizioterapeite, sporta zinātnes doktore, anatomijas docente un “VingroSev.lv” īpašniece. Pateicoties tētim, kurš vienmēr rūpējās, lai ģimene būtu aktīva, jau kopš bērnības kustība ir daļa no Ievas ikdienas.

“Labs piemērs ir bērni – pavērojiet – ja bērns ir izkustējies – viņš ir mierīgāks, priecīgāks un harmoniskāks. Savukārt, ja bērns nav realizējis savu nepieciešamo fizisko aktivitašu “devu”, tad mainās arī viņa garstāvoklis – viņš paliek īgns, sāk kašķēties un kreņķēties. Tieši tas pats notiek ar pieaugušajiem. Kad pēc treniņiem es skatos uz cilvēkiem, sejā nolasāms, cik daudz mierīgāki, harmoniskāki un laimīgāki viņi jūtas. Tās ir pilnīgi citas emocijas. Turklāt, tas ir zinātniski pierādīts fakts. Arī savā doktora disertācijā atklāju – fizisko aktivitāšu saistība ar endorfīnu izmaiņām organismā un to ietekmi uz labsajūtu ir zinātniski pierādīts fakts,” saka Ieva.

Mēs mēdzam visu sarežģīt un meklēt attaisnojumus, lai nesportotu. Bet īstenībā viss ir vienkārši – jāsāk darīt! Galvenais, lai tas, ko dari, ir piemērots, sev tīkams, atbilstošā apjomā un intensitātē.