Jaunumi

#BeActive vēstnese Sarmīte Pīka: “Sāciet sportot laicīgi – negaidot kā es, kad ārsta diagnozes dēļ nākas pieņemt kardinālus lēmumus.”

16 Aug

“Sāciet sportot laicīgi – negaidot kā es, kad ārsta diagnozes dēļ nākas pieņemt kardinālus lēmumus,” aicina Sarmīte Pīka, mūsu šī gada #BeActive otrā vēstnese.

Šobrīd aktīvā uzņēmēja, taču savulaik filmu administratore un redaktore, kinoteātru un restorānu apsaimniekotāja, arī Rīgas domniece Sarmīte Pīka pirms vairākiem gadiem, lai izbēgtu no zālēm, izvēlējās mainīt dzīvesveidu. Viņas “brīnumlīdzeklis” veselības atgūšanai un uzticams sabiedrotais joprojām ir divritenis.

“Tas bija ceļojums uz Malaiziju, kas izvērtās liktenīgs – izslimoju salmonelozi, pēc tās sabruka endokrīnā sistēma un man diagnosticēja otrā tipa cukura diabētu. Es pieņēmu lēmumu, ka neesmu gatava dzert zāles. Atradu riteni, piepumpēju riepas un uzveicu pirmos piecus kilometrus. Tagad mana ikdienas distance ir 10 līdz 15 kilometru.”

Sarmīte ir pārliecināta, ka regulāra sportošana paver iespējas, kuras nevar sajust un novērtēt, pirms nesaņem sevi rokās un nesāc kaut ko darīt.

“Visgrūtāk ir izturēt pirmo mēnesi. Tas ir laiks, kad organisms brēc: liec man mieru, man viss sāp, un es negribu. Taču svarīgi pārvarēt visus attaisnojumus un slinkumu. Sevi aiz matiem ir jāvelk laukā un jākustās! Mēneša laikā regulāra kustēšanās kļūst par ieradumu un ikdienas vajadzību. Tikai jātiek pāri slinkumam!” aicina Sarmīte.