Jaunumi

#BeActive vēstnesis Matijs Babris: “Manas dzīves pamatfilozofija ir būt kustībā.”

23 Aug

“Manas dzīves pamatfilozofija ir būt kustībā. Ja tu nekusties – fiziski un mentāli, tu neej uz priekšu,” tā saka viens no mūsu šī gada #BeActive vēstnešiem Matijs Babris.

Būdams arhitekts, viņš sevi dēvē arī par entuziastisku piedzīvojumu meklētāju un pētnieku, ir Latvijas Dabas tūrisma asociācijas līdzdibinātājs un šobrīd izstrādā doktora darbu par dabas tūrisma decentralizāciju, apvienojot dabas pieredžu tūrismu un arhitektūras inovācijas.

Viņa un sievas Andras Martas izaicinājumi ir garie pārgājieni. Pēdējo sešu gadu laikā noieti vairāk kā 12 000 km garu maršrutu Eiropā, Indijā, Ķīnā, Dienvidkorejā un Āfrikā. “Tas ir veids, kā paskatīties uz sevi no malas. Izejot no ikdienas rutīnas un komforta zonas, tiek pārdomāts viss notikušais, paveiktais, kā arī tālāk īstenojamais,” saka Matijs.

Kopā ar biedrību Movement Spontaneous Matijs organizē arī iknedēļas pārgājienus, ekspedīcijas, laivu braucienus tepat Latvijā. “Mēs ar sievu nedodam sev iespēju būt slinkiem – nebraucam ar automašīnu, jo mums tādas vienkārši nav. Tas liek būt kustībā, jo cik vien iespējams braucam ar vienriteni vai pārvietojamies ar kājām.”

“Ja kāds aicina kaut kur aktīvi doties, vienīgais, ko es pārbaudu, ir kalendārs. Ja šis laiks man ir brīvs, bez domāšanas saku, jā, jo izvēlos būt aktīvs,” saka Matijs. Un piebilst, “mums ik mirkli jāveic neskaitāmas izvēles – sākot ar to, ko no rīta vilkt mugurā, ēst brokastīs, un beidzot ar pavisam nopietniem lēmumiem darbā un privātajā dzīvē. Jo vairāk izvēles jāveic, jo vairāk mentāli nogurstam. Tāpēc dažām lietām “pēc noklusējuma” ir jāsaka “jā”.”