Jaunumi

“Bērni sportos, ja to darīs vecāki”

25 Okt

#BeActive Izaicinājuma laimīgie uzvarētāji ģimenes vai draugu apakškategorijā – komanda “Gravas”. Zane ar vīru Normundu, dēliem Kristeru un Matīsu, kā arī meitiņu Martu – ģimene, kas meklē jaunus izaicinājumus sportā un ārpus tā. Viņi savā īpašumā ieguva Sportland dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Vai esat jau domājuši, kā tērēsiet dāvanu karti?

Nē, šobrīd vēl neesam domājuši. Katrā ziņā sporta pulksteņi mums katram ir, tādēļ jādomā būs kaut kas cits. Liels prieks beidzot arī iegūt kādu balvu, jo līdz šim esam daudz izaicinājumos un sacensībās piedalījušies, taču balvas kā komanda iegūstam pirmo reizi.

Vai balvas ir svarīga motivācija, lai sportotu, vai piedalītos izaicinājumos?

Nē, protams, ka tas ir otršķirīgi. Svarīgi, ka mēs varam pavadīt laiku kopā kā ģimene, darot to, kas sagādā prieku. Šoreiz mēs vairāk braucām izbraucienos ar velosipēdiem, lai iesaistītu jaunāko meitu, taču ikdienā katram ir savi sporta veidi, aizraušanās. Piemēram, vecākie dēli pārsvarā skrēja, jo ir aktīvi taku skrējiena “Stirnu buks” dalībnieki. Vīrs nodarbojas ar orientēšanās sportu. Es nūjoju.

Sportiska ģimene, taču vai tā ir bijis vienmēr?

Jā, mēs ar vīru aktīvi sportojam jau ilgu laiku, kas, protams, ka Ietekmējis arī mūsu bērnus. Šobrīd katram ir savi treniņi, skola. Savādāk tas nemaz nevarētu būt, jo, manuprāt, ja vecāki nesporto un nerāda piemēru, bērnus motivēt sportot un būt aktīviem ir ļoti grūti. Mūsu gadījumā papildus motivācija nav nepieciešama, jo viss notiek organiski.

Jau minējāt Gravu ģimenes iecienītākos sporta veidus, taču vai izdodas atrast arī ko jaunu?

Protams. Pēdējā pieredze bija ar dēlu. Viņš apmēram pusgadu aizrāvās ar orientēšanās sportu, taču saprata, ka tas īsti viņam nepatīk. Es viņu paņēmu līdzi uz krosmintona nodarbību, jo pašai šis sporta veids liekas interesants. Nepagāja ilgs laiks, un viņam arī tas iepatikās. Tagad dēls ar labiem panākumiem piedalās dažādās sacensībās. Meklēšanas un izzināšanas process notiek dabiski. Tas ļauj saglabāt svaigas emocijas.

Ko jūs ieteiktu vecākiem, kuri vēlas, lai bērni būtu sportiski un aktīvi?

Noteikti sāk pašiem vairāk kustēties. Tai nav jābūt skriešanai vai velobraukšanai, tie var būt pārgājieni vai pastaigas. Bērni, it sevišķi agrā vecumā, ļoti ātri mācās un ņem piemēru no vecākiem. Ja mēs paši būsim aktīvi, arī mūsu bērni tādi būs. To arī novēlu ikvienā ģimenē.