Jaunumi

Eiropas Sporta nedēļa jau nākamnedēļ!

17 Sep

Eiropas Sporta nedēļas septītais gads Latvijā tiks atzīmēts ar sportiskiem pasākumiem, kuros ikviens interesents varēs atrast sev piemērotu fizisku aktivitāti,  treniņu vai sacensības. Svarīgi, ka visi pasākumi ir viegli pieejami un bez maksas, tādēļ tajos varēs piedalīties ikkatrs, neatkarīgi no fiziskās formas, spējām vai varēšanas. Nedēļas centrālais notikums – 25. septembrī plānotais pārgājiens Āžu kalna apkaimes Vilkaču mežā Tukuma pusē. Visu aktuālo informāciju par plānotajiem pasākumiem, aktivitātēm un reģistrēšanās pieejama: www.beactive.lv.

Lai arī Eiropas Sporta nedēļa visā kontinentā tiek atzīmēta no 23. līdz 30. septembrim, ar sertificēta trenera Jāņa Freimaņa optimisma un enerģijas pilnu rīta rosmi 17. septembra rītā tika uzsākts #BeActive rīta rosmju divu nedēļu maratons. Tajā piedalīsies 14 dažādu sporta veidu un stilu sertificēti treneri, kuri apmēram 15 minūtes Facebook tiešsaistē demonstrēs iesildošus, fiziskus vingrinājumus. Vienīgais, kas jāizdara, ir jāpieceļas pulksten 7.00 (darba dienās) un jāapmeklē Latvijas Sporta federāciju lapa. Brīvdienās rīta rosme notiks pulksten 8.00.

Šajā nedēļas nogalē Rīgā, RUUKI pludmales sporta centrā, notiks divi sportiski pasākumi: #BeActive Ģimenes pludmales spēles un Zumba nakts. Bezmaksas aktivitātes visai ģimenei, dažādas atrakcijas, velotriāla šovs, iluzionista/animatora priekšnesumi, sejas apgleznotāja pakalpojumi un pat bezmaksas uzkodas – tas viss būs pieejams Ģimenes pludmales spēļu dalībniekiem. Pasākums sāksies sestdienas rītā, pulksten 11.

Savukārt sestdienas vakarā, no pulksten 19.00 līdz 21.00, turpat RUUKI pludmales sporta centrā, notiks Latīņamerikas saulaino ritmu iedvesmota fitnesa nodarbība – Zumba. Arī šim pasākumam vēl var pieteikties, piesakoties: www.beactive.lv/zumba/.

23. septembrī tiešsaistē notiks sporta forums SportsComm ’21: Iespējas, izaicinājumi un nākotne e-sportā. Moderatora Kristapa Tālberga vadībā dažādi eksperti un viesi no ārzemēm vērtēs e-sporta attīstību, iespējas un izaicinājumus. Seminārā piedalīsies: Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis, Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords, Latvijas Basketbola savienības pārstāvji Edgars Šneps un Kalvis Kovaļevs, Igaunijas e-sporta federācijas prezidents Ignat Bobrovich, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, sporta departamenta direktors Edgars Severs, Latvijas Futbola federācijas Mārketinga nodaļas vadītājs Renārs Krīgers, Latvijas Sporta federāciju padomes viceprezidents Mārtiņš Lazdovskis un daudzi citi. Forumu būs iespējams vērot tiešsaistē Latvijas Sporta federāciju padomes Facebook kontā.

Pieredzes bagātākā #BeActive vēstnese, pasaules apceļotāja un pediatre ar 59 gadu pieredzi Silvija Latkovska 24. septembrī apmeklēs Jelgavas 4. vidusskolu, lai atbalstītu jaunāko klašu skolniekus dažādās fiziskās aktivitātēs, rotaļās un stafetēs. Šādi tiks atzīmēta Eiropas Skolu sporta diena.

Orientēšanās faniem, sportistiem un viņu atbalstītājiem svarīgi zināt, ka 24. septembrī 15 dažādās Latvijas pilsētās: Rīgā, Saldū, Liepājā, Daugavpilī, Siguldā, Talsos, Valmierā, Rēzeknē, Salaspilī, Vecumniekos, Cēsīs, Ikšķilē, Saulkrastos, Ādažos un Pļaviņās notiks Latvijas Orientēšanās nakts. Kā informē organizatori Latvijas Orientēšanās federācija, tās būs aizraujošas trīs stundu sacensības rogainingā ar kājām. Pieteikšanās līdz 20. septembrim mājaslapā http://rogaining.lv/onakts/index.php.

Eiropas Sporta nedēļas centrālais pasākums – pārgājiens, šogad notiks 25. septembrī Tukuma pusē. Tā filozofija joprojām ir nemainīga – sportiska laika pavadīšana svaigā gaisā kopā ar draugiem, ģimeni vai darba kolēģiem. Katrs dalībnieks varēs izvēlēties kādu no trim distancēm – 7,14 vai 22 kilometru garumā, savukārt drosmīgākajiem būs pieejams ar dažādiem pārsteigumiem papildinātais un 7 kilometrus garais nakts posms. Reģistrēšanās pieejama #BeActive mājaslapā https://beactive.lv/pargajiens/.

Veselīga un aktīva dzīvesveida piekritēji savas spējas varēs pārbaudīt arī nakts peldējumā, kas šogad notiks 25. septembrī RTU Ķīpsalas peldbaseinā un Siguldas Sporta centrā. Kā norāda pasākuma Nakts peldējums 2021 organizatori, pasākuma ietvaros dalībnieki piedalās pusstundas (30 min) peldējumā, kura laikā brīvi izvēlētā peldēšanas stilā, veidā un tempā cenšas nopeldēt pēc iespējas lielāku distanci. Reģistrācija: www.naktspeldejums.lv

Eiropas Sporta nedēļas nacionālais koordinators Latvijā ir Latvijas Sporta federāciju padome, projektu līdzfinansē: Eiropas Komisija un Izglītības un zinātnes ministrija.

Informatīvie atbalstītāji: Latvijas Televīzija, Delfi.