Jaunumi

Eiropas Sporta nedēļas pasākumos Latvijā piedalījušies 317 268 iedzīvotāju

10 Okt

Ar trīs vērienīgiem pasākumiem – “Nakts peldējumu 2017”, Valdemāra ielas nakts braucienu Rīgā un Vislatvijas orientēšanās nakti – šajā nedēļas nogalē izskanējusi Eiropas Sporta nedēļa  Latvijā. Kopumā reģionos un pilsētās vairāk nekā 500 Eiropas Sporta nedēļas pasākumos piedalījušies 317 268 iedzīvotāji.

 

Nedēļas nogalē rīkotajā “Nakts peldējumā 2017” tika uzstādīts jauns rekords peldēšanas stafetē, visiem dalībniekiem nopeldot 77,35 kilometru garu distanci. Pasākums tika rīkots Rīgā, Liepājā, Daugavpilī un Ventspilī.

 

“”Nakts peldējums 2017” bija patiesi iedvesmojošs – kopā sanākot un, vienam otru uzmundrinot, sasniedzām augstāko rādītāju – Rīgā nopeldējām 34 kilometrus! ” stāsta arhitekts un distanču skrējējs Dins Vecāns. Otrajā vietā sekoja Ventspils, kurā dalībnieki nopeldēja 20,15 km, tad Liepāja ar 12,95 km un visbeidzot Daugavpils ar 10,25 km. Kopumā “Nakts peldējumā 2017” piedalījās ap 900 iedzīvotāju.

 

Kā atklāj D.Vecāns, Eiropas Sporta nedēļas pasākumos varēja pamēģināt dažādus sporta veidus: “Eiropas Sporta nedēļu izbaudīju godam – to atklāju, vienā dienā noskrienot “Stirnu buku” un spēlējot futbolu, sauvkārt noslēdzu ar peldējumu un skrituļslidošanu, neraugoties uz saspringto darba grafiku. Mans nākamais uzdevums ir pamēģināt sērfošanu, ko šogad noteikti izdarīšu!”

 

Kopā ar D.Vecānu un 10 000 iedzīvotāju šajā nedēļas nogalē, sākot ar startu pie Brīvības pieminekļa, jaunuzklāto galvaspilsētas maģistrāles – Kr.Valdemāra ielas – segumu devās izmēģināt arī #BeActive vēstnesis – paralimpietis Alvils Brants. Viņš “Nakts braucienā” devās kopā ar Latvijas ratiņbasketbola tēvu Aigaru Miklāvu un priecājās, par rekordlielo sportotāju skaitu: “Es ceru, ka ikviens, kurš atnāca uz pasākumu galvaspilsētā vai reģionā, ieraudzīja, ka būt fiziski aktīvam ir vienkārši! Novēlu visiem maksimāli ilgi uzturēt  Eiropas Sporta nedēļas garu un jaunās sportošanas prasmes attīstīt ikdienā, lai būtu veseli un dzīvotu labāk.”

 

Nedēļas nogalē Vislatvijas orientēšanas nakts pasākumā sešās vietās Latvijā uz neparastām orientēšanās sacensībām – nakts rogainingu – savukārt pulcējās komandas, kas startēja dažādās grupās – ģimeņu, “open”, veterānu un sieviešu. Sacensību kontrolpunktos dalībniekus sagaidīja plāksnītes ar QR kodu, kuru atpazina speciāli šim pasākumam izstrādātā rogaininga lietotne sportistu viedtālrunī.

 

“Rīgā atsaucība bija vislielākā, jo startēja vairāk nekā 70 komandu. Pasākuma atmosfēra  bija neaizmirstama! Negaidījām tik lielu atsaucību,” atzina sacensību rīkotājs Matīss Ratnieks. Kopumā Vislatvijas orientēšanās naktī Rīgā, Jūrmalā, Limbažos, Talsos un Vecumniekos piedalījās vairāk nekā 850 dalībnieku.

 

Šogad Eiropas Sporta nedēļa Latvijā tika rīkota jau trešo reizi, un kā atzīst rīkotāji – īpašu iniciatīvu pasākumu rīkošanā šogad izrādījušas pašvaldības. “Pavisam kopā visā Latvijā Eiropas Sporta nedēļas ietvaros notika vairāk nekā 500 sportisku pasākumu, kas pulcēja vairāk nekā 300 tūkstošus sportotgribētāju. Tas ir par 100 tūkostošiem vairāk, salīdzinot ar pagājušo gadu! Šādi pasākumi ir lielisks veids, kā izbaudīt aktīvu dzīvesveidu un iedrošināt vienam otru neaizmirst par sportu arī ikdienā, vislabāk – kopā ar ģimeni un draugiem!” vērtē Eiropas Sporta nedēļas vadītāja Dace Zvaigzne.

 

Eiropas Sporta nedēļas iniciators – Eiropas Komisija, rīkotājs – Latvijas Sporta federāciju padome. Projektu atbalsta – Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas valsts mežu vēstniecība. Sekojiet līdzi aktualitātēm www.beactivelatvia.lv; Instagram: @lsfp_lv; un Facebook: @lsfp.lv, Twitter: @LSFP_LV, mirkļbirkas: #beactivelatvia #sportsvieno #pamegini