Jaunumi

Eiropas Sporta nedēļas atklāšana 23. septembrī Centra sporta kvartālā Rīgā

22 Sep

Eiropas Sporta nedēļu atklās šī gada 23. septembrī no pulksten 12.00 dienā visas dienas garumā Rīgā, Centra sporta kvartālā ar vērienīgiem sporta svētkiem un kopā ar Pasaules čempionātu ielu vingrošanā. Taču turpmākās nedēļas laikā līdz 30. septembrim visā Latvijā notiks gandrīz 1000 dažādi sporta pasākumi, kuri piemēroti ikvienam un kuros aicināti iesaistīties iedzīvotāji, neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības. Šīs sportiskās nedēļas mērķis – atgādināt regulāri būt fiziski aktīvākiem un tā – arī veselākiem.

Uz Pasaules čempionātu Ielu vingrošanā spēka un izturības kategorijās gaidām ierodamies 50 pasaules labākos dalībniekus no 22 pasaules valstīm. Līdzās planētas labākajiem vingrotājiem redzēsim arī Latvijas sportistus. Sacensības notiks arī tautas klasē bez papildu svaru izmantošanas. Tikmēr jau šodien – 22. septembrī – Spēka dienā jebkurš apmeklētājs arī pats varēs izmēģināt spēkus trīs disciplīnās – pietupšanās, pievilkšanās un plakns.

Eiropas Sporta nedēļas oficiālā atklāšana notiks pulksten 17.15 ar oficiālajām uzrunām, bet uzreiz pēc tam risināsies #BeActive zvaigžņu stafete, kurā spēkiem mērosies komandas, ko veidos #BeActive vēstneši, olimpieši, slaveni sportisti, aktieri un mūziķi. Zvaigžņu stafetē dalību apstiprinājuši: sportisti Sinta Sprudzāne, Mareks Ārents, Madara Palameika, aktieri Igors Šelegovskis, Raimonds Celms – jaunais Latvijas Nacionālā teātra aktieris no Alūksnes, kurš nesen noskrējis maratonu, mūziķes – dvīnes Anastasija un Katrīne.

“Eiropas Sporta nedēļa Latvijā notiek jau ceturto reizi, un ir gandarījums – kustība ar katru gadu kļūst plašāka. Šogad reģistrēto sporta pasākumu skaits Latvijā tuvojas tūkstotim. Augošā tautas sporta popularitāte acīmredzami ir devusi arī rezultātu – katrs piektais (1/5) jeb 18% no visiem Latvijas iedzīvotāju (20 līdz 65 gadiem), kas mūsu pērnā gada pētījumā norādījuši, ka regulāri nodarbojas ar sportu, to ir uzsākuši pēdējo 5 gadu laikā, turklāt – 13% – sportot sākuši pēdējā gada laikā. Kopumā fiziski aktīvi Latvijā ir vairākums iedzīvotāju – 68%,” uzsver Einars Fogelis, Latvijas Sporta federācijas padomes (LSFP) prezidents.

 

Vienlaikus, joprojām gandrīz katrs trešais Latvijas iedzīvotājs atzīst, ka ikdienā nesporto vai dara to nepietiekoši, tāpēc šogad viņi tiek uzrunāti, aicinot katru, kuram sports vai vienkārša fiziska izkustēšanās ir pašsaprotama, sev līdzi aizrautu, iedrošināt, izaicināt vai motivēt  vismaz vienu citu.  Šā gada Eiropas Sporta nedēļas vienotais aicinājums ir #piecelies! Un piecel sev līdzi vēl kādu.

Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente, Olimpiete un #BeActive Ineta Radeviča, iedvesmo: “Galvenais, spert pirmo soli. Mamma, būdama trenere, kopš gada vecuma mani ņēma līdzi uz stadionu, un smilšu kaste bija tāllēkšanas sektora bedre. Tā es sāku likt kopā burtus, līdz kamēr sāku lasīt tekstiem, bet tagad – varētu grāmatu uzrakstīt. Arī, ja esat ar sportu “uz Jūs”, sākam pamazām – mācāmies burtus un pakāpeniski liekam tos kopā. Un jūs paši nepamanīsiet, ka drīz vien jau lasīsiet aizraujošu grāmatu, no kuras nevarēsiet atrauties!”

Eiropas Sporta nedēļas pasākumi notiek visā Latvijā un piemēroti ikvienam — neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības. Tās laikā tiek runāts arī par sportam aktuāliem tematiem.

26. septembrī no pl.10.00 līdz 16.00 Eiropas Sporta nedēļas notiks Latvijas Sporta federāciju padomes rīkots sporta forums “Finansējums sportā jeb cik maksā sports?”. Konference veltīta ne tikai sporta nozares – sporta organizāciju: sporta federāciju, sporta klubu un sporta skolu vadītājiem, bet ikvienam Latvijas iedzīvotājam – tajā tiks runāts par sporta nozares finansēšanu, attīstības tendencēm un ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā. Ikviens interesents tā norisei varēs sekot Facebook tiešraidē. Konferencē LSFP prezentēs jaunākā pētījuma rezultātus par liela mēroga sporta pasākumu ietekmi uz Latvijas ekonomiku.

Sportiskās nedēļas kulminācija gaidāma nākamās nedēļas beigās.

28. septembrī notiks Vislatvijas orientēšanās nakts. No plkst. 20.00 līdz 23.00 vienlaikus vairākās Latvijas pilsētās – Talsos, Liepājā, Vecumniekos, Salaspilī, Limbažos, Olainē, Cēsīs, Rīgā – ar orientēšanos varēs iepazīties ikviens gan liels, gan mazs – atzīmēšanās kontrolpunktos notiks ērti un viegli saprotami – ar mobilās aplikācijas palīdzību, bet sacensību karte būs maksimāli pietuvināta ikdienā izmantojamai pilsētas kartei.

29. septembra vakarā un naktī iedzīvotāji tiek aicināti uz sportisko nakti.

Pulksten 19.00 vienlaicīgi Rīgā (Ķīpsalas peldbaseinā), Daugavpilī, Rēzeknē un Ventspilī ikviens aicināts piedalīties Nakts peldējumā, kuru pavadīs mūzika, īpašas noskaņas apgaismojums. Par godu Latvijas simtgadei Ķīpsalā notiks mēģinājums pārspēt Ginesa rekordu 100 x 100 metru peldējumā, un tam varēs sekot līdzi arī Facebook tiešajā translācijā Latvijas Sporta federāciju padomes Facebook mājaslapā.

Šajā pat naktī Latvijā pirmo reizi notiks #BeActive Sporta un fitnesa nakts ar īpašu ballīti no plkst. 23.00 1.00 Rīgā, Esplanādē. Vienlaikus daudzi sporta klubi būs atvērti arī citviet Latvijā – uz tiem aicināti gan sportiskie, gan tie, kuriem nakts kalpos par aizsegu sporta zāles pirmajam apmeklējumam.

Pērn Latvijā aizsākta plaša sportošanas programmu diennakts tumšajā laikā, ko šogad kā tradīciju pārņēma valstis visā Eiropā.

Ar visiem Eiropas Sporta nedēļas pasākumiem var iepazīties vietnē: www.beactivelatvia.lv. Vienlaikus ikvienai organizācijai ir iespēja iekļauties Eiropas Sporta nedēļas pasākumos, pievienojot savu publisko sporta pasākumu.

Eiropas Sporta nedēļu atbalsta #BeActive vēstneši – Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente, olimpiete Ineta Radeviča, pavārs, uzņēmējs un veselīga dzīvesveida cienītājs Mārtiņš Rītiņš, futbola kluba Jūrmalas Spartaks ģenerāldirektors, kādreizējais Latvijas valsts vienības spēlētājs Edgars Gauračs, Pasaules vicečempions parabobslejā Alvils Brants, arhitekts un garo distanču skrējējs, akcijas Apskrien Latviju dzinējspēks Dins Vecāns, ielu vingrošanas pamatlicējs Liepājā, treneris Gvido Šalms, basketbolistu un treneru Jansonu ģimene, fiziskās sagatavotības treneri Diāna Melnace-Erdmane un Ivo Erdmanis un sporta entuziasts Aivars Krūze, kurš savā 90. dzimšanas dienās apsolījis sev uzdāvināt Ņujorkas maratonu.

Eiropas Sporta nedēļas pasākumu nacionālais koordinators Latvijā ir Latvijas Sporta federāciju padome.

Vairāk par pasākumiem www.beactivelatvia.lv pasākumu kalendārā un kartē. Seko jaunumiem!