Jaunumi

Eiropas Sporta nedēļas Atklāšanas Florbola maratonam klātienē seko līdzi 10’000 skatītāju.

21 Sep

Sestdien, 17.septembrī ar Latvijā vēl nebijušu 12 stundu Florbola maratonu pie Brīvības pieminekļa, Rīgā, tika atklāta Eiropas Sporta nedēļa. Pasākumam klātienē sekoja ap 10’000 skatītāju, kā arī Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Sporta nedēļas atklāšanas 12 stundu Florbola maratons notika no pulksten 12:00 dienā līdz pusnaktij, tā atzīmējot arī decembra sākumā pirmo reizi Latvijā gaidāmo Pasaules čempionātu florbolā vīriešiem. Visas dienas garumā savā starpā sacentās Rīgas un Latvijas reģionu florbolisti, komandām mainoties ik pēc stundas. Spēles laukumā redzējām gan amatieru komandas, gan pašu jaunāko skolēnu komandas, gan Latvijā pazīstamas personības.

Pasākuma organizatori lēš, ka spēļu arēnu maratona laikā apmeklēja ap 10’000 skatītāju. Īpašu uzmanību piesaistīja Latvijas žurnālistu un Olimpiešu/Eiropas Sporta nedēļas vēstnešu komandas draudzības spēle uzreiz pēc Eiropas Sporta nedēļas 2016 svinīgās atklāšanas. Trībīnes juta līdzi gan ziemas, gan vasaras Olimpisko spēļu un tautas sporta varoņiem, kurus vadīja Aizsardzības ministrs un trīskārtējais olimpietis Raimonds Bergmanis. Beigās piekāpjoties ar rezultātu 7:6, viņiem ļoti drosmīgi pretī stājās Delfi, Latvijas Avīzes un Latvijas Televīzijas žurnālisti.

Žurnāla “Sports” žurnālists Kristaps Zaļkalns pēc spēles sociālajā tīklā “Facebook” dalījās ar savām emocijām: “Divi gadi nūja nebija turēta rokās, bet ja ir 1200 skatītāju, tad ir jāmet iekšā! 🙂 Un te glāba tikai vairs Stirnubuks.lv rūdījums mežā 🙂 Paldies Latvijas Florbola savienība / Latvian Floorball Union par fantastisko Eiropas sporta nedēļas atklāšanas pasākumu un darba novērtējumu – domāju, šo dienu daudzi no mums neaizmirsīs nekad, nekad! – gluži sapnis vasaras naktī! Vairāk šādu pasākumu!!!”

Tikmēr Latvijas florbola sieviešu izlasi izaicināja pašmāju spožākie aktieri no teju visām Rīgas skatuvēm – Gints Andžāns, Artūrs Dīcis, Artūrs Krūzkops, Lauris Subatnieks, Jānis Apeinis un citi. Spēle sākās ar dāvanu apmaiņu, kur aktieri katrai no izlases dalībniecēm, ceļos krisdami, dāvināja sarkanu rozi, bet mūsu florbolistes sniedza saviem pretiniekiem Latvijas izlases fanu kreklus un uzaicinājumu uz izlases nākotnes spēlēm. Aktieru komandu cīņā veda Latvijas nacionālās vīriešu izlases galvenais treneris Normunds Grunckis.

Florbola maratonu izgaismotajā arēnā, fanu pārpildītu tribīņu ielenkumā noslēdza Latvijas 24.čempionāta florbolā vīriešiem atklāšanas spēle, kurā pašreizējie valsts čempioni – komanda “Lielvārde” – sacentās ar vienu no Rīgas reģiona spēcīgākajām komandām – “Ulbroka”.