Jaunumi

Eiropas Sporta nedēļu atklās ar 12 stundu garu Florbola maratonu pie Brīvības pieminekļa. Aicinātas pietekties komandas no visas Latvijas!

08 Sep

Eiropas Sporta nedēļu šī gada 17. septembrī no 12:00 dienā līdz pusnaktij atklās ar Latvijā vēl nebijušu 12 stundu Florbola maratonu pie Brīvības pieminekļa, tā atzīmējot arī decembra sākumā Latvijā gaidāmo pasaules čempionātu florbolā vīriešiem. Dalībai Eiropas Sporta nedēļas atklāšanas florbola maratonā komandas tiek aicinātas pieteikties no 7.septembra, aizpildot pieteikuma anketu. Komandām dalība pasākumā ir bez maksas, tomēr, tā kā spēļu skaits ir ierobežots, katras reģistrētās komandas dalība tiks apstiprināta atsevišķi.

 

Starptautiskā Florbola Federācija (IFF) Latvijai pirmoreiz uzticējusi rīkot pasaules čempionātu Rīgā, un gada nogalē ikviens varēs klātienē redzēt par čempiona titulu cīnāmies 16 pasaules spēcīgākās florbola izlases. Tikmēr 17. septembrī Rīgas centrā florbolu izmēģināt un skatīties paraugspēles aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs.

No 12:00 dienā līdz pusnaktij Florbola maratonā pie Brīvības pieminekļa savā starpā sacentīsies Rīgas un reģionu florbolisti, spēlētāju komandām mainoties ik pēc stundas. Apmeklētājiem būs gan iespēja florbola laukumā redzēt gan Latvijā pazīstamas personības, gan piedalīties dažādos konkursos un aktivitātēs visas dienas garumā. Savu komandu var reģistrēt, aizpildot pieteikuma anketu:

https://goo.gl/forms/HX1YgSV5FDZmRfut2

Eiropas Sporta nedēļas svinīgā atklāšana šogad notiek brīvā laika un sporta festivāla “Rīgas Sporta nakts” ietvaros. Latvijas valsts un Rīgas Domes amatpersonu uzrunas Florbola maratona arēnā notiks plkst. 17:00, pie Brīvības pieminekļa noslēdzoties “Rīgas Sporta nakts” gājienam.

Florbola maratonu noslēgs šī gada nacionālās florbola līgas sezonas atklāšanas spēle, kurā sacentīsies pašreizējie nacionālie čempioni “Lielvārde” ar vienu no Rīgas reģiona spēcīgākajām komandām “Ulbroka”.

 

Eiropas Sporta nedēļa Latvijā notiks no 17. līdz 23. septembrim. Tās laikā  iedzīvotāji aicināti piedalīties vairāk nekā 500 dažādos pasākumos visā Latvijā, neatkarīgi no fiziskās sagatavotības līmeņa. Vērienīgi sporta pasākumi notiks visos Latvijas Olimpiskajos centros, bet sadarbībā ar Sporta federācijām –  17. septembrī Rīgā, Ķīpsalas baseinā notiks “Nakts peldējums”, savukārt Smiltenē bērnu un jaunatnes riteņbraukšanas sacensības “Cerību kauss”, bet 18.septembrī Valmieras Maratona ietvaros notiks #BeActive Bērnu skrējiens. Tikmēr 23.septembrī Sporta nedēļa tiks noslēgta ar Latvijas Olimpiskās komitejas organizēto Olimpisko dienu 2016.

Ar visiem Eiropas Sporta nedēļas pasākumiem var iepazīties vietnē: www.beactivelatvia.lv. Vienlaikus ikvienai organizācijai ir iespēja kļūt par daļu no Eiropas Sporta nedēļas, pievienojot savu publisko sporta pasākumu.

 

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi pievērt eiropiešus aktīvam dzīvesveidam un skaidrot tā pozitīvo iespaidu uz cilvēka dzīves kvalitāti. Eiropas Sporta nedēļas pasākumu Nacionālais koordinators Latvijā ir Latvijas Sporta federāciju padome.