Jaunumi

Eiropas Sportas nedēļas atklāšana ar futbola svētkiem pie Brīvības pieminekļa

22 Sep

23.septembrī Rīgā, pie Brīvības pieminekļa ar grandiozu “#BeActive Futbola maratonu” 12 stundu garumā, tiks atklāta Eiropas Sporta nedēļa. Tās ietvaros visos Latvijas reģionos notiks teju 500 sportisku aktivitāšu, kuru mērķis ir iedrošināt iedzīvotājus pievērsties sportiskam un veselīgam dzīvesveidam visa gada garumā. Sagaidāms, ka līdz 30. septembrim Eiropas Sporta nedēļas pasākumos piedalīsies vairāk nekā 300 000 iedzīvotāju.

 

Olimpieši un #BeActive vēstneši, kā arī aktieri un mūziķi, ugunsdzēsēji un policisti, uzņēmēji un žurnālisti līdzās Latvijas labākajiem futbolistiem 23. septembrī mērosies spēkiem futbolā, lai sportiski atklātu Eiropas Sporta nedēļu! Tāpat futbola maratona laikā norisināsies vēl nebijusi sacensība – dvīņu spēle!

Grandiozā atklāšana sportis- kā atmosfērā norisināsies pašā Rīgas sirdī – laukumā pie Brīvības pieminekļa, vietā, kur modernais pilsētas centrs satiekas ar vecpilsētu. 12 stundu futbola maratonā dinamiskās dažāda rakstura futbola spēles mīsies ar sportiskiem un muzikāliem priekšnesumiem, šoviem un konkursiem līdzjutējiem. Ar īpašu frīstaila šovu Rīgā viesosies futbola frīstaileri no Baltkrievijas “Lifestyle”! Tas viss – 23. septembrī, plkst. 12.00 – 24.00 Rīgā, laukumā pie Brīvības pieminekļa!

 

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros tiks rīkoti ne tikai sportiski pasākumi – 26. septembrī galvaspilsētā uz sporta komunikācijas forumu “SPORTSCOMM ’17” pulcēsies profesionāļi, tostarp sporta federāciju vadītāji. Šajā konferencē varēs iepazīties ar jaunāko pētījumu rezultātiem par interneta un mediju ietekmi uz iedzīvotāju sportošanas paradumiem, efektīviem mērķauditorijas uzrunāšanas paņēmieniem, digitālā mārketinga tendencēm, tiks diskutēts arī par informatīvās telpas paplašināšanu un sponsorēšanas aspektiem tautas sportā. Konferences tiešraide tiks nodrošināta interneta vietnē www.beactivelatvia.lv.

 

Savukārt 27. septembrī – “Velosolutions” velotrasē, kas ir viena no pasaules lielākajām asfalta velotrasēm, Rīgā Centra sporta kvartālā ikviens interesents akcijas “Minam apkārt Rīgai!” ietvaros aicināts piedalīties jauna rekorda uzstādīšanā.

 

Eiropas Sporta nedēļa Latvijā tiek rīkota jau otro gadu, un šogad aicinājumam iedrošināt iedzīvotājus sportot īpaši atsaucīgas izrādījušās pašvaldības. “Ļoti priecēja pašvaldību atsaucība. Viņi nāca ar tik daudz iniciatīvām – sākot ar soļu skaitīšanu un beidzot ar skrituļslidošanas nakti Rīgā! Mani priecē iedzīvotāju un pašvaldību attieksme!” atklāj viens no Eiropas Sporta nedēļas rīkotājiem, Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis.

 

“Ar Eiropas Sporta nedēļas palīdzību vēlamies uzrunāt ne tikai dažādas paaudzes ģimenēs – jauniešus, vidējo paaudzi un seniorus, bet arī darba vietas un izglītības iestādes. Vēlētos, lai darba devēji ar sapratni izturētos pret sportojošajiem un vairāk atbalstītu sportiskās aktivitātes. Mācību iestādēs savukārt vēlos redzēt, ka ar sportošanu nenodarbotos garāmejot… Vēlamies, lai izaugtu paaudze, kurai sportošana ir dabiska,” uzsver Fogelis.

 

Eiropas Sporta nedēļa noslēgsies ar īpašu nakts pasākumu ciklu: “Vislatvijas Orientēšanās nakts” – 29. septembrī, “Nakts peldējums 2017” – 30. septembrī tiks rīkots galvaspilsētā un reģionos, kur aicināts piedalīties ikviens peldētājs, kā arī ar “Kr. Valdemāra ielas Nakts brauciens” – 30. septembrī pulcēs virs 11 000 aktīvu galvaspilsētas iedzīvotāju un pilsētas viesu.

 

“Nakts peldējums 2017” pasākumu laikā neformālā gaisotnē, organizējot peldēšanu komandās, plānots uzstādīt īpašu rekordu – visgarāko stafetes peldējumu. Īpaši šim notikumam par godu tiks padomāts par baseinu izgaismojumu un muzikālo pavadījumu, kas peldētājiem un arī skatītājiem padarīs šo pasākumu par vizuāli baudāmu un neaizmirstamu pieredzi. Stafetē piedalīsies arī vairāki Eiropas sporta nedēļas #BeActive vēstneši – futbolists Edgars Gauračs, ielu sporta un kultūras kustības “Ghetto Games” līderis Raimonds Elbakjans, kā arī arhitekts un garo distanču skrējējs, akcijas “Apskrien Latviju” dalībnieks Dins Vecāns.

 

Plašāk par Eiropas sporta nedēļas pasākumiem, kur un kā tie notiks, var uzzināt interneta vietnē  www.beactivelatvia.lv.