Jaunumi

Erdmaņu ģimene par sportošanu un uzturu: “Vesels un laimīgs!”

07 Sep

Erdmaņu ģimene 15 gadus palīdz cilvēkiem sporta un uztura jomā un šogad kļuvuši par Eiropas Sporta nedēļas vēstnešiem. Ivo ir fitnesa un vispārējās sagatavotības treneris, treniņu koncepta Noa Bootcamp dibinātājs, airēšanas pasākuma New Year Rowing rīkotājs, sekmējot Rīgā uzstādītus jaunus pasaules rekordus. Noa Bootcamp programmā Ivo apvieno atlētisko vingrošanu, vieglatlētiku, boksu, airēšanu un CrossFit vingrinājumus. Savukārt Diāna Melnace Erdmane ir trenere un uztura speciāliste, sastāda individuālas programmas. Diāna par savu misiju uzskatu palīdzēt cilvēkiem būt veseliem, laimīgiem, sportiskiem, celt viņos pašapziņu un lepnumu par sevi. “Darbs nav grūts, bet atbildīgs,” teic Erdmaņi.

Ivo un Diāna intervijā stāsta, kādēļ izvēlējās kļūt treneriem, uztura speciālistiem un kādēļ viņiem tas ir svarīgi, salīdzinot cilvēku ar gepardu…

– Kādēļ jūs nodarbojies ar sportu un ko jums tas nozīmē ikdienas dzīvē?
– Ivo: Es sportoju kopš bērnības. Jauniešu gados pievērsās bobslejam – ledus renē arī dzima patiesā mīlestība pret sportu. Pēc profesionālās karjeras nolēmu uzkrāto pieredzi un zināšanas apvienot un kļūt par fiziskās sagatavotības treneri.
– Diāna: sportoju kopš bērna kājas – man patika skriet un skolas vecumā aizrāvos ar vieglatlētiku. Vidusskolā iepauzēju, bet pēc eksāmenu laika atsāku skriet, lielu vērību pievēršot uzturam un izglītojoties pašmācības ceļā, jo ikdienā jau studēju tiesību zinātnes. Pēc maģistrantūras sapratu, ka sirds tomēr pieder sportam nevis jurisprudencei, vēl jo vairāk tādēļ, ka arī otra pusīte ir gan sportists, gan treneris – abi ar vīru esam uz viena viļņa. Tad nolēmu iegūt papildus izglītību, izmācoties par vieglatlētikas treneri.
– Esat vispārējās fiziskās sagatavotības treneri. Kāpēc tieši šāda izvēle?
– Diāna: Tas ir pamats. Cilvēkam ir jābūt aktīvam, jāattīstās un jāpilnveido tās spējas, kuras daba ir devusi, nevis mākslīgi kas ķermenī jārada. Jāskrien, jālec, jālien, jāpeld, jārūpējas par veselību – sirdi, asinsrites sistēmu, locītavām, saitēm. To visu var panākt ar fiziskās sagatavotības treniņiem. Ja salīdzinām ar gepardu – tas ir ātrs, graciozas ir tā kustības, kāda ķermeņa uzbūve; tas ir dabisks un vienlaikus spēcīgs un ātrs, jo gepards ir attīstījis dabas doto potenciālu. To pašu vēlos panākt, trenējot cilvēku, lai viņš būtu daudzpusīgs, sportisks, vesels un laimīgs. Uztura tēma man interesē, jo ir pretrunīga un sarežģīta. Mūsdienu industrijā tas ir lielākais klupšanas akmens ceļā uz veselīgu dzīvesveidu… No pieredzes zinu, cik saistīts ir uzturs un panākumi sportā. Ilgus gadus strādāju ēdināšanas nozarē, pārzinu ēdiena estētiku, garšu saderību, ēdienu daudzveidību. To visu cenšos iekļaut un apvienot darbā.
– Ivo: Sports un ķermeņa kopšana ir mūsu ikdienas neatņemama sastāvdaļa. Līdzīgi kā no rīta un vakarā tīrām zobus, sportošana ir ieguldījums savā un bērnu veselībā, mūsu atkarība, kuras blakne ir prieks, enerģijas lādiņš, pozitīvas emocijas, smiekli un jautrība.
– Diāna īpašu uzmanību pievērš jaunajām māmiņām. Kā visu pagūsti – kur smelies enerģiju?
– Diāna: Es strādāju ar visiem, taču, būdama divu bērnu mamma, īpaši cenšos sniegt atbalstu sievietēm, kurām grūti saņemties un mainīt savu dzīvesveidu pašu spēkiem, kuras nav drošas, vai izdosies laika trūkuma, ģimenes pienākumu un rūpju dēļ. Arī man dažkārt nav viegli būt mammai, sievai un mīļākajai vīram. Katra mēs šos darbus vēlamies padarīt cik labi vien protam, taču arī atslodze ir nepieciešama. Bieži tā nav tikai fiziska atpūta, ko mamma – sieviete! – grib. Es vēlos parādīt, ka sportošana ir ne vien laba veselībai, ķermenim un izskatam, bet tā ir iespēja sievietei atpūsties garīgi, smelties enerģijas lādiņu, atbrīvoties no stresa vai trauksmes, kas ikdienā dažkārt piemeklē, atgūt mieru un nosvērtību. Sieviete uztur mikroklimatu ģimenē: ja viņa būs laimīga, laimīga būs visa ģimene.

 

Izmanto iespēju un piesakies izaicinājumam ar Diānu Melnaci Erdmani!

 

Autors: beactivelatvia.lv