Pasākumi

#BeActive pārgājiens Cēsu apkārtnē

Vieta

Cēsis, Rožu laukums

Norises laiks

23.09.2023.11:00 - 20:00

Pasākuma veids

Galvenie

Sporta veids

Pārgājiens

Dalībnieku skaits

3000

Organizators

LSFP sadarbībā ar "Stirnu buks"

Informācija par pasākumu

#BeActive pārgājiens 23. septembrī Cēsīs un Gaujas senlejā ar krēslas posmu būs piemērots ikvienam – dalībnieki varēs izvēlēties sev piemērotāko no trim dažāda garuma distancēm: 6,5 km, 17 km un 24 km distances dienas laikā, kā arī – 6,5 km krēslas posmu.

Dalība pārgājienā ir bez maksas, reģistrējoties beactive.lv/pargajiens/.

Pārgājienu takās varēsi apskatīt gan Cēsu pilsētas zīmīgākās pieturvietas – Sv. Jāņa evaņģēliski luterisko baznīcu, Maija parku un melnos gulbjus, Vidzemes koncertzāli Cēsis, Skulptūru Gadsimtiem ejot, mākslas telpu Mala vecā alus brūža teritorijā un citas, gan krāšņās dabas vietas Cīrulīšu takās, iespaidīgās Spoguļklintis (Cīrulīšu klintis), Žagarkalna skatu torni, Svētavota alu, Ērgļu klintis, Siļķupīti, smilšakmens atsegumus.

Pārgājiena maršruti vedīs gan pa nelielām takām un lauku ceļiem ar grants segumu, gan arī pilsētas asfaltu un bruģi. Vairāk par pārgājienu, tajā skaitā – iepazīšanās ar detalizētām kartēm – Nolikumā.
Pārgājiena sākums un finišs – Rožu laukumā, Cēsīs.

Pārgājienu garumi, maršruti un starts:

  • 11.00–12.00 – starts 24 km distancei (Cēsu vecpilsēta – Ērgļu klintis)
  • 12.00–13.00 – starts 17 km distancei (Cēsu vecpilsēta – Cīrulīšu dabas takas – Cēsu vecpilsēta)
  • 13.00–14.00 – starts 6,5 km distancei (Cēsu vecpilsētas līkloči)
  • 19.00–20.00 – starts 6,5 km krēslas posma pārgājienam (Cēsu vecpilsētas līkloči)

 

Pārgājienu papildinās izzinoša un interaktīva cilpošanas spēle viedierīcē – dodies ceļā un risini Gaujas senielejas, dabas un aktīvā dzīvesveida cilpas jautājumu cilpas. Spēle pielāgota maršrutam!

Piedalieties #BeActive pārgājienā un pārliecinies – tas nav ne dārgi, ne grūti, tas ir pat jautri – atpūsties aktīvi, darīt to dabā, kopā ar draugiem, ģimeni vai vienkārši citiem cilvēkiem. Pārgājienā aicinām doties kopā ar vismaz vienu draugu, ģimenes locekli vai paziņu, īpaši mudinot tos, kuri ikdienā līdz šim bijuši mazāk aktīvi.