Jaunumi

Iedzīvotājus aicina vēl šovasar ieviest ikdienā vismaz vienu veselīgu paradumu vai iemācīties jaunu sporta veidu

31 Aug

 

“Gatavojoties Eiropas Sporta nedēļai, Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti pamēģināt kādu no vairāk nekā 100 sporta veidiem, kā arī ieviest kādu veselīgu paradumu savā ikdienā!” – informē Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis.

Sports vieno! ir Eiropas Sporta nedēļas devīze Latvijā. Latvijas Sporta federāciju padomes kā Sporta nedēļas nacionālā koordinatora mērķis ir vienot sporta federācijas, sporta klubus, izglītības iestādes, uzņēmumus, lai ar kampaņas palīdzību atgādinātu Latvijas iedzīvotājiem, ka sportot ir svarīgi, kā arī palīdzēt ikvienam atrast sev piemērotāko fizisko aktivitāšu veidu. Ar sportu kā vienojošu spēku sportiskajās aktivitātēs īpaši plānots iesaistīt dažāda vecuma, nodarbošanos un tautību cilvēkus, īpaši Latvijas reģionos.

Veselīgo paradumu veidošanas izaicinājumu pieņēmuši arī Eiropas Sporta nedēļas vēstneši – kamaniņbraucējas Elīza Cauce un Maija Tīruma atrod iespējas vingrot, lai kur atrastos. Olimpiete un Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radeviča izaicinājusi cilvēkus ņemt piemēru no viņas un iemācīties staigāt uz rokām. Parabobslejists Alvils Brants pieņēmis izaicinājumu iemest tūkstoš basketbola soda metienu. Futbolists Edgars Gauračs sporto kopā ar ģimeni un parāda, cik daudz ir iespēju sportot kopā ar ģimeni.  Akcijas “Apskrien Latviju” dalībnieks Dins Vecāns apņēmies vēl šovasar izmēģināt dažādus ūdens sporta veidus, savukārt žurnālists Reinis Ošenieks aprēķinājis, ka jau pamēģinājis ap trīsdesmit dažādu sporta veidu, taču vēl ir vismaz 100 sporta veidu, no kuriem iespējams atrast sev piemērotāko. “Ghetto Games” līderis Raimonds Elbakjans kā savu izaicinājumu pieņēmis populāro planka vingrinājumu – vingrinājums balstā guļus uz apakšdelmiem ar maksimāli iztaisnotu ķermeni, ar mērķi mēneša laikā spēt noturēt pozu 6 minūtes. Savukārt basketbolistu Jansonu ģimene izaicina Latvijas ģimenes vismaz 4 cilvēku sastāvā 2 paaudzēs uz basketbola soda metieniem (sacensība notiks Eiropas Sporta nedēļas pasākumu ietvaros).

Arī ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts pamēģināt kādu no vairāk nekā 100 sporta veidiem vai ieviest kādu veselīgu paradumu savā ikdienā! Lai motivētu cilvēkus domāt par veselīgu un fiziski aktīvu dzīvesveidu, Latvijas Sporta federāciju padome dod iespēju, pieņemot izaicinājumu, laimēt sportiskas balvas. Izaicinājuma galvenā balva ir iespēja doties uz Fēru salām kopā ar Latvijas vīriešu futbola izlasi (aviobiļetes, nakšņošana divām personām un divas biļetes uz Latvijas futbola izlases spēli). Balvu fondā arī pavisam nesen iznācis multisporta pulkstenis ar GPS – Suunto Spartan Trainer Wrist HR, ar daudzpusīgām treniņa funkcijām, ikdienas aktivitāšu uzskaiti, kā arī pulsa nolasīšanas tehnoloģiju no plauksta locītavas. Tāpat būs iespējams vinnēt galda hokeja, galda futbola, novusa un badmintona komplektus, Wilson Jumbo tenisa bumbu ar unikālu Aļonas Ostapenko parakstu un Eiropas Sporta nedēļas vēstnešu parakstītu futbola bumbu.

Lai laimētu balvas, līdz 2017. gada 29. augustam jāreģistrējas izaicinājumam interneta vietnē www.beactivelatvia.lv. Turpat pieejams arī konkursa nolikums un vairāk informācijas par to, kā būt sportiskiem, aktīvi iesaistīties sporta pasākumu rīkošanā dažādos Latvijas reģionos, kā arī pieteikt savu pasākumu Eiropas Sporta nedēļā, kas notiks no 23. līdz 30 septembrim.

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi pievērst Eiropas iedzīvotājus aktīvam dzīvesveidam un skaidrot tā pozitīvo ietekmi uz cilvēka dzīves kvalitāti.