Jaunumi

Izsludinot Eiropas Sporta nedēļu, Latvijas iedzīvotājus aicina kļūt kustīgākiem

28 Jūl

Vismaz vienreiz nedēļā sporto tikai katrs trešais jeb 31% iedzīvotāju Latvijā.

Aicinot Latvijas iedzīvotājus būt fiziski aktīviem un tā – arī veselākiem, Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) 22.jūlijā izziņoja Eiropas Sporta nedēļu, kura ar vienotu aicinājumu “Esi kustīgs. Esi vesels.” no 17. – 23. septembrim notiks visā Latvijā. Tās ietvaros organizētajos sporta pasākumos varēs iesaistīties ikviens Latvijas iedzīvotājs.

 

Ne vien Eiropā, bet arī Latvijā fiziskās aktivitātes līmenis ir nepietiekams. Vismaz reizi nedēļā ar sportu nodarbojas vai spēlē sporta spēles vien 31% no mums, kamēr 36% pavada sēžot vairāk nekā 5,5 stundas dienā (Eirobarometra aptauja, 2013).

“Eiropas Komisijas iniciatīvas mērķis ir motivēt cilvēkus vairāk un biežāk būt kustīgiem, veicināt sportošanu un fizisko aktivitāti un vairot izpratni par kustīguma ieguvumiem ne tikai veselībai, bet arī darba spējām, vispārējai dzīves kvalitātei,” uzsver LR Izglītības un zinātnes ministrijas Parlamentārais sekretārs Jānis Upenieks.

 

Eiropas Sporta nedēļu atklās 17.septembrī ar līdz šim Latvijā lielāko āra florbola pasākumu, pēc kura nedēļas garumā sadarbībā ar sporta federācijām tiks organizēti un iedzīvotājiem piedāvāti vairāk nekā 10 vērienīgi sporta pasākumi.  To noslēgs 23.septembrī Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā Olimpisko diena 2016.

Vienlaikus ikvienai organizācijai, tajā skaitā – sporta federācijai, pašvaldības iestādei, skolai, sporta centram, klubam būs iespēja iekļauties Eiropas Sporta nedēļas norisē, pievienojot savu publisko pasākumu vietnē: www.beactivelatvia.lv un aicinot tam pievienoties citus.

 

Tas būs izacinājums!

“Mūsu mērķis – pakāpeniski mainīt sabiedrības attieksmi un paradumus, bērniem mācot aktīvu dzīvošanu jau agrā vecumā ģimenē, pēc tam arī bērnudārzā un skolā; tāpat mudinot darba devējus domāt par savu darbinieku fizisko aktivitāti arī uzņēmumos un iestādēs, un visbeidzot, radot labvēlīgus apstākļus sportošanai arī pilsētvidē. Aktīvam, kustīgam dzīvesveidam jākļūst par mūsu ikdienu,” uzsver LSFP Prezidents Einārs Fogelis.

Lielākā daļa, 60% Eiropas iedzīvotāju ar fiziskām aktivitātēm ikdienā nenodarbojas vispār (Eirobarometra aptauja, 2013). Medicīnas speciālisti tikmēr norāda – lai uzlabotu veselību, nepieciešama mērenas intensitātes fiziskā slodze, kas daudz laika neaizņem – vien 30 minūtes piecas reizes nedēļā. Būt kustīgam ne vienmēr nozīmē doties uz sporta zāli, pietiek automašīnas vietā izvēlēties velosipēdu vai pastaigu kājām, lifta vietā – kāpnes.

Lai motivētu cilvēkus būt aktīviem vismaz trīs reizes nedēļā, līdz augusta beigām ikviens iedzīvotājs var izaicināt sevi, apņemšamos reģistrējot īpašā Sporta nedēļas vietnē www.beactivelatvia.lv. Daloties ar sportiskiem foto un video savos kontos Facebook un Draugiem.lv, būs iespēja laimēt unikālas balvas, tajā skaitā GoPro kameru, Suunto pulksteni, K.Porziņģa un M.Štromberga parakstītus kreklus.

 

Par Eiropas Sporta nedēļas vēstniekiem kļuvušas daudzas enerģiskas personības

Eiropas Sporta nedēļu atbalsta un par tās vēstniekiem kļuvuši arī daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki, tajā skaitā basketboliste Gunta Baško-Melnbārde, ielu sporta kultūras kustības Ghetto Games aizsācējs Raimonds Elbakjans, aktieris, Latvijas futbola vēstnesis Andris Bulis, Latvijas Olimpiskās komitejas Goda prezidents Vilnis Baltiņš, komponists Kārlis Lācis ar ģimeni, Edgara Bertuka ģimene, kuri ir Latvijā vienīgie Pasaules čempioni orientēšanās sportā, un bijušais kalnu slēpotājs, tagad uzņēmējs Jānis Ciaguns, kamaniņu braucēja Elīza Cauce un trenere Maija Tīruma, parabobslejists Alvils Brants u.c.

Piekrītot kļūt par Eiropas Sporta nedēļas vēstnieci, Gunta Baško-Melnbārde stāsta: “Ja kādreiz es nezināju, ka ar sistemātisku un smagu darbu var sasniegt augstas virsotnes, tad tagad esmu par to pārliecināta. Un vēl…  Tā neaprakstāmā sajūta brīdī, kad esi kļuvusi kādam par piemēru… Tas man liek censties aizvien vairāk. Sports man dod brīvības sajūtu, attīra prātu no negatīvajām domām un emocijām un palīdz ķermenim sadedzināt nevēlamās kalorijas. Tas dod man apziņu, ka es visu varu PATI! Pie tam sportojot izdalās laimes hormons, kas savukārt liek man justies labi un izskatīties lieliski. Vai tad tas nav tas, ko mēs visi gribam?”

Piedaloties Eiropas Sporta nedēļas vēstniekiem un iedzīvotājiem, Eiropas Sporta nedēļa Latvijā tika izziņota ar kopīgu Noa Bootcamp vadītu atklāto sporta nodarbību.

 

Eiropas Sporta nedēļas pasākumu nacionālais koordinators Latvijā ir Latvijas Sporta federāciju padome.