Jaunumi

Jelgavas 4. vidusskola un Swedbank Latvia iekļūst Eiropas Komisijas sporta izcilības balvas #BeActive Awards finālā

08 Sep

Latvijas pārstāvji – Jelgavas 4. vidusskola un Swedbank Latvia – iekļuvuši Eiropas Komisijas sporta izcilības balvas #BeActive Awards finālistu vidū un 15. septembrī dosies uz balvas noslēguma ceremoniju Briselē. Balva izveidota Eiropas Sporta nedēļas ietvaros, lai īpaši godinātu personības, organizācijas un izglītības iestādes Eiropā, kas savā darbībā veicina sabiedrībā nodarbošanos ar sportu un fiziskām aktivitātēm.  

 

“Regulāru fizisko aktivitāšu trūkums jeb mazkustīgums ir mūsdienu sēdošā dzīvesveida rezultāts. Diemžēl ne vienmēr zinām vai aizdomājamies, ka mazkustīgs dzīvesveids paaugstina dažādu saslimšanu un mirstības risku vismaz divas reizes. Eirobarometra dati liecina – lielākā daļa jeb 60% Eiropas iedzīvotāju ar fiziskām aktivitātēm ikdienā nenodarbojas vispār. Latvijā vismaz vienu reizi nedēļā izkustās vien 31% iedzīvotāju. Tomēr riskus veselībai, kas saistīti ar 8 stundu “sēdošo” ikdienu, var līdzsvarot ar tikai vienu stundu fiziskas izkustēšanās katru dienu. Tam pietiek arī ar pastaigu pusdienlaika pauzē, rīta skrējienu vai pārsēšanos no auto uz divriteni. Arī videi ap mums – skolā un darbā – ir ļoti būtiska loma, lai izveidotos veselīgi dzīves ieradumi, un tieši to ar #BeActive Awards balvu vērtē Eiropas Komisija,” uzver LSFP Prezidents Einars Fogelis.

Jelgavas 4. vidusskola ir viena no senākajām Latvijas Olimpiskā Skola ir bagāta arī ar dažādām sporta tradīcijām un kopš dibināšanas dienas tā specializējas basketbolā, tostarp, vairāki Latvijas izlases spēlētāji sāka spēlēt tieši Jelgavā. Tikmēr kopš 2012. gada skola piedāvā specializēto sporta programmu, kuras ietvaros skolēniem tiek piedāvātās sporta nodarbības katru dienu, tāpat kā matemātikas vai valodas. Jāpiebilst, ka skolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova pērn ieguva Izglītības un zinātnes ministrijas balvu – “Gada sporta skolotājs.”

Savukārt Swedbank Latvia ir lielisks piemērs, kā uzņēmums rūpējas par strādājošo fizisko labsajūtu, nodrošinot darbiniekiem ne vien sporta nodarbības iekļaujošu veselības apdrošināšanu, bet arī ierīkojot sporta zāli un trenera vadītas sporta nodarbības, pieļaujot elastīgu darba laiku, lai atvieglojot sportošanas iekļaušanu ikdienas ritmā.

Eiropas Sporta nedēļas balvas uzvarētāju paziņošana notiks īpašā Eiropas Komisijas organizētā ceremonijā šī gada 15. septembrī Briselē, uz kuru dosies arī Latvijas finālistu pārstāvji .  Katrai no kategorijām – mācību iestāde, uzņēmums, personība – visu Eiropas valstu Sporta nedēļas organizētāji varēja pieteikt līdz trīs nominantiem.

No Latvijas #BeActive Local Hero Award LSFP nominēja ielu sporta un kultūras kustības “Ghetto Games” aizsācējs Raimonds Elbakjans, #BeActive Workplace AwardNordea Bank AB Latvijas filiāle, AS Swedbank un SIA Lattelecom, bet #BeActive Education Award  – Ādažu vidusskolu, Jelgavas 4. vidusskolu un Krimuldas vidusskolu.

Latvija Eiropas Sporta nedēļu atklās Rīgā pie Brīvības pieminekļa ar līdz šim Latvijā lielāko āra florbola pasākumu – florbola maratonu, bet reģionos – ar pasākumiem Olimpiskajos centros šī gada 17. septembrī. Atklāšanai sekos sadarbībā ar sporta federācijām organizēti un iedzīvotājiem piedāvāti vairāk nekā 500 vērienīgi sporta pasākumi visas nedēļas garumā. To vīdū ir  “Nakts peldējums” Ķīpsalas peldbaseinā Rīgā, “Cerību kauss” Smiltenē, “Futbola diena 2016”, kas norisināsies visā Latvijā u.c. Eiropas Sporta nedēļu noslēgs ar Latvijas Olimpiskās komitejas organizēto “Olimpisko dienu 2016” 23.septembrī. Vienlaikus ikvienam ir iespēja kļūt par daļu no Eiropas Sporta nedēļas, pievienojot savu publisko pasākumu vietnē: www.beactivelatvia.lv   un aicinot tam pievienoties citus.