Jaunumi

Klajā nāk skolām veltītais Eiropas Sporta nedēļas buklets

13 Sep

Izdots Eiropas Sporta nedēļas buklets skolām “Kustību rotaļas skolām ar integrētu latviešu valodu un matemātiku”.

Viena no Eiropas Sporta nedēļas mērķauditorijām ir sports izglītības iestādēs. Mūsdienās bērni un jaunieši diemžēl nav tik aktīvi kā iepriekšējās paaudzēs, taču izglītības iestādes var būtiski ietekmēt jauniešu attieksmi pret sportu un fiziskām aktivitātēm, kam var būt paliekoša ietekme uz sportošanas popularitāti šodien un nākotnē.

Jaunākās tendences sporta izglītībā saistītas ar jēgpilnām fiziskām aktivitātēm, tai skaitā kustību rotaļām, attīstot skolēnu daudzveidīgās, dzīvei nepieciešamās kompetences. Rotaļas ar tajās integrētu dzimto valodu un matemātiku var pieskaitīt pie didaktiskām rotaļām, kurās nepieciešamais apvienojas ar kustībām un pozitīvām emocijām, lai viegli un pašiem nemanot atkārtotu un nostiprinātu mācību stundās apgūto saturu, veicinātu iedziļināšanos un izpratni.

Caur fiziskām aktivitātēm un pozitīvām emocijām bērni daudz ātrāk uztver visu jauno un līdz ar to arī attīstības un izziņas procesi ir efektīvāki. Tāpēc šogad Eiropas Sporta nedēļas ietvaros īpaši sākumskolas un pamatskolas vecumam Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) docente Irēna Dravniece izstrādājusi Kustību rotaļas ar integrētu latviešu valodu un matemātiku. “No materiālā piedāvātām rotaļām var izvēlēties tādas, ko spēlēt stundu laikā ar skolotāja palīdzību, starpbrīžos vai pēc stundām kopā ar draugiem un arī vienatnē. Katrs var izvēlēties savām spējām un zināšanām atbilstošu rotaļu. Varbūt ir vērts Eiropas Sporta nedēļas laikā starpbrīdī nolikt malā mobilos telefonus un uzspēlēt kādu rotaļu?” rosina Irēna
Dravniece.

BeActive vēstnese, kaitbordiste Aija Ambrasa strādā ar jauniešiem pašas izveidotajā sporta skolā WaterToSnow: “Kad jaunieši dodas ūdenī, telefoni un planšetes paliek krastā!” Nometnē Aija piedzīvojusi gadījumu, kad kaitošanai tik nepieciešamais vējš bijis vien vēlu vakarā un agri no rīta, tādēļ jaunieši paši pirms miega atnesuši Aijai telefonus, lai pārlieku neaizkavētos viedierīcēs un labi izgulētos. “Jaunieši man pienāca klāt un teica: Aija, mēs nepamodīsimies, ja telefoni būs pie mums… Un viņi iedeva telefonus glabāšanā man. Skolēniem telefons ir vajadzība, kas ir jārespektē. Citādi būs protests un konflikts. Jāsaprot, ka likt skolēniem izkāpt no datorspēlītes, ir tas pats, kas treniņā jauniešiem nojaukt basketbola laukumu… Ja ir pretimnākšana skolēniem, viņi gatavi darīt visu.”

Vēstnese Aija Ambrasa kopā ar #BeActive komandu aicina skolēnus Eiropas Sporta nedēļas laikā padarīt starpbrīžus par spilgtākajiem mirkļiem kopā ar klasesbiedriem, izbaudot tos bez telefona!

Lasiet bukletu elektroniski ŠEIT.