Jaunumi

Latvijā sākas Eiropas Sporta nedēļa

23 Sep

No 23. līdz 30. septembrim visā Latvijā gandrīz 1000 sporta pasākumi: www.beactivelatvia.lv.

No šodienas – 23. septembra – līdz 30.septembrim visā Latvijā jau piekto reizi notiek Eiropas Sporta nedēļa, kuras vairāk nekā 1000 dažādie pasākumi piemēroti ikvienam un tajos aicināti iesaistīties iedzīvotāji, neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības. Šīs vairāk nekā 40 Eiropas valstīs vienlaikus notiekošās sociālās kampaņas mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus, atgādinot – vien 30 minūšu mērenas intensitātes fiziskā slodze piecas reizes nedēļā būtiski samazina saslimšanas risku ar daudzām, tajā skaitā – sirds asinsvadu slimībām, rekomendācijās norāda Pasaules veselības organizācija. Pērn Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) koordinētās Sporta nedēļas pasākumos iesaistījās ap 220 000 iedzīvotāju.

Šī gada Eiropas Sporta nedēļa Latvijā tika atklāta sestdien, 21. septembrī, ar vēl nebijušu pārgājienu pa Gaujas senleju. Atsaucoties aicinājumam #piecelies, pārgājienā bez laika kontroles 5 km un 15 km distancēs devās mazi un lieli, ejot kopā ģimenēm vairākās paaudzēs, līdzi ņemot arī savus četrkājainos draugus. 

“Mūsu galvenais uzdevums šī nedēļas laikā ir atgādināt – sportošana ikdienā ir vitāli svarīga ikvienam no mums – lai gūtu prieku, gūtu enerģiju un svarīgākais – saglabātu veselību”, uzsver Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis. “Tāpēc visi pasākumi veidoti ar vienu mērķi – ļaut ikvienam cilvēkam jebkurā vecumā, neatkarīgi no tā – viņš ikdienā sporto vai nē, piedalīties, mēģināt un saprast – tas nav ne dārgi, ne grūti atpūsties aktīvi.”

Daži no Eiropas Sporta nedēļas notikumiem
Pasākumi senioriem

Īpaši sporta nedēļas senioru pasākumi šogad notiks Riebiņu, Limbažu, Iecavas un Talsu novados. Senioriem notiks gan iepazīšanās ar vingrošanas nozīmi un individuālas vingrošanas programmas izveides principiem, gan nedēļas fizisko aktivitāšu programmas sastādīšana un sevis motivēšana. Īpašās nodarbībās senioriem mācīs kā iesildīties un atsildīties, kā izvēlēties kardiotreniņa piemērotāko veidu, būs pieejamas nūjošanas nodarbības, vingrošanas brīvā dabā un baseinā. Iecavā būs pieejamas nodarbības sēdus ar papildus inventāru senioriem, kuriem grūtības nostāvēt vai kuriem ir kustību ierobežojumi – būs kustību nodarbība ar papildus inventāru dziļās muskulatūras stiprināšanai, līdzsvaram, koordinācijai, kustību apjomam. Iedzīvotājiem par Eiropas Sporta nedēļas pasākumiem jāinteresējas pašvaldībā pie vietējā sporta organizatora, taču pilnu sporta nodarbību klāstu arī citos novados atradīsiet Eiropas Sporta nedēļas mājaslapā www.beactivelatvia.lv.

24. septembrī:
Sporta forums SportsComm’19

24. septembrī notiks sporta forums SportsComm’19 – sponsorēšanas un mārketinga tendences. Forumā viesosies komunikācijas nozares jomu eksperti, kas ikdienā strādā ar dažādiem zīmoliem un mārketinga un komunikācijas kampaņām kā Latvijā, tā starptautiski, viņu vidū – sporta menedžmenta un mārketinga aģentūra Kallas Management dibinātāja un vadītāja Kadri Kallas, uzņēmuma Oxyma radošais direktors Serge van Marions, Latvijā vadošo aģentūru DDB LatviaNewBlack pārstāvji. Ikviens interesents konferences diskusijām varēs sekot tiešsaistē LSFP Facebook vietnē: https://www.facebook.com/lsfp.lv

27. septembrī:
Orientēšanās nakts 11 Latvijas pilsētās

27. septembrī notiks Orientēšanās nakts 11 Latvijas pilsētās – Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Tukumā, Siguldā, Talsos, Limbažos, Salaspilī, Vecumniekos, Cēsīs un Olainē. Orientēšanās notiek atvieglinātā veidā – izmantojot nevis orientieristiem ierastās topogrāfiskās kartes, bet kartes, kas vairāk līdzinās tām, ko izmantojam ikdienā. Arī atzīmēšanās kontrolpunktos notiks ērti un viegli saprotami – ar mobilo aplikāciju Qrenteerings.

28. septembrī:
Nakts peldēšana

28. septembrī vienlaikus Rīgā (Ķīpsalas peldbaseinā), Liepājā, Ventspilī un pirmo reizi arī Valmierā notiks Nakts peldējums. Baseinos būs ne tikai ūdens, bet dažādas gaismas, izklaides un mūzika. Valmierā, atzīmējot baseina gada jubileju, Nakts peldējuma laikā baseinā peldētājus sagaidīs ar šovu, kurā piedalīsies neona žonglieri, bet mazajos peldbaseinos ar bērniem darbosies animators, kā arī ūdenī varēs skatīties kino.

Līdz 30. septembrim:
Pievienojies izaicinājumam Endomondo un laimē balvas

Ikviens vēl var paspēt iesaistīties #BeActive izaicinājumā regulāri sportot, izmantojot Endomondo aplikāciju (http://bit.ly/2zpcCJ7). Skrienot, ejot, nūjojot, braucot ar riteni vai citādi (izvēloties citu ar GPS nosakāmu sporta veidu), vēlams vismaz trīs reizes nedēļā, bet ne mazāk kā 12 reizes izaicinājuma laikā līdz 30. septembrim, papildu labai pašsajūtai un veselīgam ieradumam iespējams laimēt vērtīgas balvas – Suunto 5 sporta pulksteni, sporta veikala dāvanu kartes 100 EUR vērtībā, pārsteiguma balvas.

“Nebaidieties būt iesācēji!” aicina šī gada #BeActive vēstnesis nūjotājs Roberts Radičuks un uzsver, “sportošanā ir daļa no “vajag”, bet noteikti lielāka daļa ir “gribu”, tāpēc katram jāmeklē savi prieka avoti. Iespējams, tieši nūjošana kādam var būt sporta veids, ar ko sākt. Tā ir labs treniņš sirds un asinsvadu sistēmai, stiprina izturību, sekmē muguras veselību, uzlabo stāju un spēcina imunitāti.”

Eiropas Sporta nedēļu atbalsta un par tās šī gada vēstnešiem kļuvuši arī Cēsu apvidus populārā Žagarkalna izveidotājs un īpašnieks, aktieris Juris Žagars, kaitbordiste Aija Ambrasa, televīzijas personība un aktīva divu puiku mamma Kristīne Garklāva, Latvijas čempions riteņbraukšanā senioriem, Rīgas Riteņbraukšanas skolas treneris Mečislavs Bartuševics.

Pēdējā desmitgadē aktīva dzīves veida popularizēšanā Eiropā palielinājusies, taču būtiski tas sabiedrības paradumus nav mainījis. Vismaz reizi nedēļā (retāk nekā Pasaules veselības organizācijas rekomendācijas) ar sportu vai fiziskām aktivitātēm nodarbojas vien 44 % Eiropas iedzīvotāju, liecina 2018. gada martā publiskota Eirobarometra aptauja.

Ar visiem Eiropas Sporta nedēļas pasākumiem var iepazīties vietnē: www.beactivelatvia.lv. Vienlaikus ikvienai organizācijai ir iespēja iekļauties Eiropas Sporta nedēļas pasākumos, pievienojot savu publisko sporta pasākumu. Eiropas Sporta nedēļas pasākumu nacionālais koordinators Latvijā ir Latvijas Sporta federāciju padome.