Jaunumi

“Mēs neuzliekam lielu atbildību uz sportisko rezultātu”

27 Okt

Četru skriešanas entuziastu komandas “Lēnie divplākšņi” panākumu atslēga ir kopābūšana un kopīgu mērķu sasniegšana. Agris Prelgauskis, Zane Kleinberga, Armīns Kleinbergs un Ieva Rūtiņa – #BeActive Izaicinājuma laimīgie uzvarētāji komandu apakškategorijā. Viņi savā īpašumā ieguva Sportland dāvanu karti 100 eiro apmērā.

Kā tapa komanda ar tik interesantu nosaukumu?

Mēs esam draugi, kuri kopā pavada daudz laika. Sākām ar kopīgām pastaigām ar suņiem un skriešanu. Uzskatu, ka tā ir liela vērtība, ja var atrast domubiedrus un vienoties kādam kopīgam mērķim. Komandas nosaukums ir izvēlēts, lai maksimāli neuzliktu lielu atbildības nastu par mūsu rezultātiem. Mēs paši no sevis daudz negaidām sportiskā ziņā, tādēļ arī ir vieglāk startēt kādās sacensībās – vairāk vietas iespaidiem, emocijām un kopābūšanai.

Kā sākās tavs ceļš līdz sportošanai?

Bērnībā es maz nodarbojos ar sportu, man tas nebija interesants, taču pirms pāris gadiem sāku regulāri skriet. Man ļoti patīk piedalīties dažādās sacensībās un tā bija galvenā motivācija, lai regulāri būtu aktīvs. Šobrīd labprāt izmantoju iespēju arī izbraukt ar velosipēdu, doties pārgājienos.

Ko ieteiktu tiem, kam trūkst motivācijas būt aktīviem?

Pirmkārt, jāatrod domubiedri, ar kuriem kopā jūties ērti un brīvi. Tālākais process jau norit impulsīvi – mani kāds pamudina kaut ko izdarīt, es kādu pamudinu. Notiek sava veida mijiedarbība, no kuras ieguvēji esam mēs visi. Otrkārt, es ieteiktu nospraust kādu mērķi, kas ir jāsasniedz – tās ir kādas sacensības, dalība izaicinājumos vai katra paša individuālie mērķi.  

Tu pieminēji, ka esi piedalījies vēl kādā izaicinājumā, pastāsti vairāk.

Jā, šogad trakākais, ko esmu izdarījis, ir dalība nakts pārgājienā, kurā devos vienatnē. Tās bija tiešām grūti aprakstāmas emocijas un iespaidi – vienam pašam nakts melnumā staigāt pa sev nezināmu mežu. Tas man tiešām bija liels atklājums.

Vai ir mainījusies tava ikdiena pandēmijas laikā?

Covid laikā īsti nekas nav mainījies manā sportošanas ikdienā, skriešanai tas netraucē, pārgājienos var aiziet un ar velosipēdu izbraukt arī var. Mazāk gan sanāk piedalīties sacensībās, taču šobrīd populāri ir dažādi izaicinājumi, tādēļ piedāvājums sacensties joprojām ir aktuāls.