Jaunumi

Noslēgusies Eiropas Sporta nedēļa 2016

06 Okt

Ar mērķi aicināt iedzīvotājus būt fiziski aktīvākiem un tā – arī veselākiem, LSFP no 17. – 23. septembrim visā Latvijā organizēja Eiropas Sporta nedēļu. Tās laikā vairāk nekā 600 pasākumos visā Latvijā iesaistījās gandrīz 190 000 iedzīvotāju.

Eiropas Sporta nedēļas laikā vairāk nekā 600 pasākumos visā Latvijā bija iesaistījušies 185 024 iedzīvotāju, kopā sportojot 325 037 stundu. Ar mērķi aicināt Latvijas iedzīvotājus būt fiziski aktīvākiem un tā – arī veselākiem, Eiropas Sporta nedēļu Latvijā no 17. – 23. septembrim organizēja Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP).

“Zinātnieki jau kopš pagājušā gadsimta vidus skaidrojuši un brīdinājuši, ka mazkustīgs dzīvesveids paaugstina dažādu saslimšanu un mirstības risku vismaz divas reizes. Šī problēma ir aktuāla visā Eiropā, tostarp, Latvijā. Tāpēc Eiropas Sporta nedēļas inicitīvas mērķis bija motivēt iedzīvotājus vairāk kustēties un sportot. Lielā Latvijas iedzīvotāju atsaucība, piedaloties vairāk nekā 600 pašvaldību, sporta federāciju, olimpisko centru un citu organizāciju rīkotajos pasākumos ļauj domāt, ka cilvēki ir aktīvi un ieinteresēti sportot. Tāpēc svarīgi, lai ikdienas vide – sākot no skolas, darba un dzīves vietas to atbalstītu un veicinātu, arī – lai tiktu organizēti šādi vai līdzīgi plaša mēroga pasākumi arī turpmāk,” uzsver LSFP prezidents Einars Fogelis.

Eiropas Sporta nedēļa 17. septembrī tika atklāta ar 12 stundu Florbola maratonu pie Brīvības pieminekļa, pulcējot vienkopus 249 dalībniekus un vairāk nekā 10 000 skatītāju. Visas dienas garumā savā starpā sacentās Rīgas un Latvijas reģionu komandas, kā arī laukumā bija vērojamas spēles arī Latvijā pazīstamu personību starpā – Eiropas Sporta nedēļas vēstneši un Latvijas olimpieši mērojās spēkiem ar žurnālistiem no LTV, Delfi.lv, Latvijas Avīzes u.c., gan sieviešu florbola izlase pret aktieriem. Šajā reizē meistarīgākas izrādījās Rīgas komandas, pārspējot Reģionu komandas – rezultāts 58:51.

Visas nedēļas garumā vērienīgi sporta pasākumi notika visā Latvijā. Piemēram, Rīgā, Ķīpsalas peldbaseinā notika “Nakts peldējums”, bet Smiltenē – bērnu riteņbraukšanas sacensības „Cerību kauss” Smiltenes posms, kura ietvaros notika #BeActive bērnu brauciens. Savukārt Valmieras maratona ietvaros norisinājās #BeActive bērnu skrējiens. Sporta nedēļas ietvaros Rīgā un reģionos notika dažādas orientēšanās sacensības, kas bija piemērotas visām vecuma grupām, neatkarīgi no iepriekšējās orientēšanās pieredzes. Savukārt visā Latvijā sadarbībā ar pašvaldībām, olimpiskajiem centriem, skolām, fitnesa klubiem notika visdažādākās sportiskās aktivitātes – skriešana, nūjošana, vingrošana, peldēšana, pārgājieni, futbols, volejbols, frisbijs un citas komandu sporta spēles, dāžādu cīņu veidu demonstrējumi,  atklātie treniņi, velo sacensības un daudz dažādu citu pasākumu.

Eiropas Sporta nedēļa tika noslēgta 23. septembrī Latvijas Olimpiskās komitejas organizētajā pasākumā “Olimpiskā diena 2016”.

Kopumā no 17. līdz 23. septembrim vairāk nekā 100 Latvijas pašvaldībās notika virs 600 dažādu Sporta nedēļas pasākumu.

Par Eiropas Sporta nedēļu:

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi pievērst Eiropas iedzīvotājus aktīvam dzīvesveidam un skaidrot tā pozitīvo ietekmi uz cilvēka dzīves kvalitāti. Eiropas Sporta nedēļas pasākumu Nacionālais koordinators Latvijā ir Latvijas Sporta federāciju padome.