Jaunumi

Olimpiskā diena Jaunmārupes pamatskolā

21 Sep

20. septembrī visā Latvijā 768 norises vietās norisinājās tradicionālā “Olimpiskā diena 2019”, kas pulcēja vairāk nekā 150 000 dalībnieku no 101 Latvijas pašvaldības un pilsētas.

Vienlaicīgi visās norises vietās rīta vingrošana sākās plkst. 10:05, pēc kā notika dažādas sportiskas un radošas aktivitātes. Izglītības iestāžu audzēkņi iepazinās ar dažādiem Olimpiskajiem sporta veidiem un to spēles noteikumiem, piedalījās stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos.

Jaunmārupes pamatskolā Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) pārstāvja vadībā viesojās #BeActive vēstneši – pasaules grūtāko ziemas kaitborda sacensību uzvarētāja Aija Ambrasa un mārupietis, Latvijas čempions riteņbraukšanā senioriem Mečislavs Bartuševics, iezvanot Olimpisko dienu un piekto Eiropas Sporta nedēļu. Vēstneši dalījās pieredzē un iedvesmas stāstos, izspēlēja konkursos balvas. Bartuševics uzskatei skolēniem bija atvedis trīs sporta velosipēdus. Savukārt Ambrasa skolēnus iepazīstināja arī ar longbordu, ko skolēni varēja izmēģināt pēc kopīgās vingrošanas un stafešu sacensībām.

Sporta aktivitāšu ietvaros skolēni izspēlēja kustību rotaļu “Ģeometrisku formu, ciparu un burtu veidošana”. Kustību rotaļa pieejama LSFP izdotajā bukletā “Kustību rotaļas skolām ar integrētu latviešu valodu un matemātiku”, kas veltīts 27. septembrī gaidāmajai Skolu sporta dienai.

Svinīgās uzrunas teica arī Mārupes pamatskolas direktore Iveta Timule, Mārupes Sporta centra vadītāja Silvija Bartuševica un Mārupes pamatskolas sporta skolotājs Gints Gaiķens.

Pēc Olimpiskās dienas pasākuma sporta zālē aktivitātes turpinājās – arī starpbrīžos Jaunmārupes pamatskolas sporta zālē ir gaidīts ikviens skolēns, jo sporta skolotājs aktīvi un veselīgi nodarbina bērnus, fona skanot enerģiskas mūzikas pavadījumam.

Fotogalerija

Kristaps Zaļkalns,
Latvijas Sporta federāciju padome