Jaunumi

Olimpiskajā dienā startēs Eiropas Skolu sporta diena

01 Sep

Eiropas Skolu sporta diena (ESSD) norisināsies Eiropas Sporta nedēļas ietvaros 25. septembrī visā Eiropā, taču tās aktivitātes sāksies jau Olimpiskajā dienā 18. septembrī. Eiropas Skolu sporta diena norisināsies jau piekto gadu.

Kā katru gadu Eiropas Skolu sporta diena startēs ar sportiskām un veselību veicinošām aktivitātēm Olimpiskajā dienā 18. septembrī. Pērn – 2019. gadā – tā pulcēja 153 447 skolēnus 750 Latvijas skolās. Galvenais mērķis Eiropas Skolu sporta dienai ir popularizēt sportu un fiziskās nodarbības skolā, ar fizisku aktivitāšu palīdzību veicināt veselību un labklājību, kas būtu ieguldījums arī turpmākajā dzīvē un veicinātu jauniešos prasmju attīstīšanu un sociālo iekļaušanos, vienlaikus radot jautru un aizrautības pilnu atmosfēru. Šā gada Eiropas Skolu sporta dienas tēma izvēlēta – garīgā veselība.

Arī šogad Eiropas Skolu sporta diena notiks visā Latvijā. Tās ietvaros norisināsies sociālā tīkla TikTok izaicinājums skolēniem kopā ar atraktīvo Renāru Zeltiņu, kā arī Olimpiskajā dienā kādā no Latvijas skolām notiks īpaša tikšanās ar #BeActive vēstnešiem – pasaulē slaveno Latvijas ekstrēmo sporta veidu meistaru, skrituļslidotāju Nilu Jansonu un spēcīgo ķirurgu, Siguldas Opermūzikas festivāla organizatoru Daini Kalnu, kurš savu panākumu atslēgu radis sportā.

Olimpiskā diena 2020 ar iecienīto Vislatvijas vingrojumu šogad notiks 18. septembrī vienlaikus pulksten 10.00 visā Latvijā, taču veselīgas sporta aktivitātes tiks izvērstas vesela mēneša garumā. Olimpiskā mēneša sauklis un oficiālais tēmturis sociālajos tīklos šogad ir “Mēs esam #SPORTIŅĀ”

Katra nedēļa visa mēneša garumā tiks veltīta fiziskām aktivitātēm dažādām iedzīvotāju grupām – topošajām un jaunajām māmiņām, ģimenēm, senioriem, ka arī bērniem un jauniešiem. Centrālais elements Olimpiskajā mēnesī ir iespēja izzināt dažādus sporta veidus un ieviest regulāras sporta aktivitātes ikdienā.

Aktuālo informāciju par Eiropas Skolu sporta dienu meklējiet beactivelatvia.lv un par Olimpisko dienu olimpiade.lv.