Eiropas Sporta nedēļa

Ar aicinājumu #piecelies un ar daudzveidīgu bezmaksas sporta pasākumu programmu visā Latvijā arī šogad no 23. līdz 30. septembrim notiks Eiropas Sporta nedēļa. Tās ietvaros būs pieejami sportiski un izglītojoši pasākumi, kas domāti ikvienam — neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības. Jau tradicionāli #BeActive nedēļas centrālais notikums būs pārgājiens, šoreiz – 23. septembrī Cēsīs. Tajā lielus un mazus dalībniekus sagaida ne vien dažāda garuma distances, bet drosmīgākos – arī nakts trase. Gaidāmas arī Ģimeņu pludmales spēles, Orientēšanās nakts 20 pilsētās, #BeActive Zumba nakts un daudzveidīgi pasākumi visā Latvijā.

Latvija ir viena no apmēram 40 valstīm, kurā ik gadu notiek Eiropas Sporta nedēļa ar mērķi – motivēt cilvēkus kļūt fiziski aktīviem ikdienā, vairot izpratni par fizisku aktīvu cilvēku ieguvumiem – veselībai, darba spējām, vispārējai dzīves kvalitātei.

Kas ir Eiropas Sporta nedēļa?

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva, lai rosinātu sportu un fiziskās aktivitātes Eiropā. Tās ietvaros pavisam 41 Eiropas valstī tiks organizēti jauni pasākumi un izmantotas esošās iniciatīvas, kas jau tagad veiksmīgi īstenotas Eiropas, valsts, reģionālā vai vietējā mērogā. Eiropas mēroga kampaņa mudina eiropiešus būt aktīviem (#BeActive) ne tikai Sporta nedēļā, bet visu gadu.

Kādi ir Eiropas Sporta nedēļas mērķi?

Sports un fiziskās aktivitātes ievērojami sekmē Eiropas iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Tomēr fiziskās aktivitātes līmenis pašlaik nav pietiekami augsts un dažās valstīs pat pazeminās. Eiropas Sporta nedēļas mērķis ir mainīt šo situāciju. Nepietiekama fiziskā aktivitāte ne tikai negatīvi ietekmē sabiedrību un cilvēka veselību, bet arī rada ekonomiskas izmaksas. Turklāt sportošana var veicināt iecietību eiropiešu vidū un radīt pilsonības izjūtu. Sporta kā sociālās integrācijas līdzekļa lomas stiprināšana palīdz risināt pašreizējās problēmas Eiropas sabiedrībā.

#BeActive vēstneši

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros katru gadu aicinām kļūst par #BeActive vēstnešiem cilvēkus, kuru dzīvesveids, mūsuprāt, var būt iedvesmojošs piemērs ikvienam. Ar saviem personīgajiem stāstiem – kāpēc ikdienā būt fiziski aktīviem,  #BeActive kustībai šogad pievienojas un par vēstnešiem kļuvuši pludmales volejbolists Edgars Točs, aktīva uzņēmēja Sarmīte Pīka, fizioterapeite Ieva Zvīgule, para airētājs Krists Mickēvičs un entuziastisks piedzīvojumu meklētājs, pētnieks, arhitekts un Latvijas Dabas tūrisma asociācijas līdzdibinātājs Matijs Babris. Taču vienmēr esam saņēmuši atbalstu arī no iepriekšējo gadu vēstnešiem – skatīt te: https://beactive.lv/vestnesi/

Piesaki savu Eiropas Sporta nedēļas pasākumu!

Ikviens sporta draugs, personība, treneris, komanda, klubs, federācija vai pašvaldība ir aicināta organizēt un pieteikt (atzīmēt kartē) www.beactive.lv sadaļā “pasākumi” savus atvērtos koptreniņus, sacensības un citas sportiskas aktivitātes.  Un jebkurš interesents ir aicināts piedalīties pieteiktajos pasākumus un apmeklēt Eiropas Sporta nedēļas lielos sporta notikumus!

Iepazīsties vairāk ar Eiropas Sporta nedēļu beactive.lv mājaslapas jaunumu arhīvā un Eiropas Komisijas mājaslapā!

Eiropas Sporta nedēļa Latvijā: