Jaunumi

Eiropas Sporta nedēļa jau nākamnedēļ!

16 Sep

#BeActive pārgājiens 23. septembrī, Cēsīs

Jau ap 1700 dalībnieku reģistrējušies iepriekšējos gados lielu popularitāti guvušajam #BeActive pārgājienam, kas šogad notiks Cēsīs un gleznainajā Gaujas senlejā – trīs dažāda garuma distancēs – 6,5 km, 17 km un 24 km, kā arī – 6,5 km distancē krēslas posmā. 

Dalība pasākumā ar iepriekšēju reģistrāciju – www.beactive.lv/pargajiens/, līdz 21. septembrim.

Latvijas Orientēšanās nakts 22. septembrī, visā Latvijā

Divdesmit Latvijas pilsētās: Bauskā, Brocēnos, Carnikavā, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Līgatnē, Madonā, Misā, Ogrē, Pļaviņās, Rēzeknē, Rīgā, Ropažos, Salaspilī, Siguldā, Smiltenē, Talsos, Tukumā, Valmierā, notiks Latvijas orientēšanās nakts ar triju stundu sacensībām rogainingā.

Dalība pasākumā ar iepriekšēju reģistrāciju – https://beactive.lv/event/latvijas-orientesanas-nakts/, līdz 18. septembrim.

Nakts peldējums 30. septembrī, Rīgā, Siguldā, Valmierā, Ventspilī

Jau tradicionāli Eiropas Sporta nedēļas nogalē norisināsies viens no skanīgākajiem un vērienīgākajiem aktīvā dzīvesveida pasākumiem – Nakts peldējums, kur dalībniekiem būs iespēja ne vien izbaudīt patīkamu peldi pozitīvas dzīvās mūzikas un apgaismojuma pavadījumā, bet arī izaicināt sevi pusstundas peldējumā.

Dalība pasākumā ar iepriekšēju reģistrāciju – https://beactive.lv/event/nakts-peldejums/, līdz tiks sasniegts maksimālais dalībnieku skaits.

#BeActive orientēšanās izaicinājums 20 pilsētās, līdz 31. oktobrim

Jau gandrīz mēnesi un vēl līdz oktobra beigām ir iespēja apmeklēt kādu no divdesmit Latvijas pilsētās izvietotajiem, kopumā 430, orientēšanās kontrolpunktiem. Ikviens iedzīvotājs aicināts sev ērtā laikā un vietā doties pastaigā, skrējienā vai izbraucienā ar velosipēdu, meklējot kontrolpunktus un vienlaikus aktīvi pavadot laiku. 

Vairāk informācijas un reģistrācija – https://beactive.lv/takas/

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros notiks arī #BeActive Zumba nakts (bez iepriekšējas reģistrācijas), #BeActive Ģimeņu pludmales spēles (reģistrācija noslēgusies, jo sasniegts maksimālais dalībnieku skaits). Savukārt Latvijas sporta un fitnesa klubi piedāvās bezmaksas nodarbības un sertificētu treneru konsultācijas. Daudz dažādu citu pasākumu norisināsies visā Latvijā, informācija par tiem atrodama: www.beactive.lv. Dalība visos Eiropas Sporta nedēļas pasākumos ir bez maksas.

Vairāk nekā 40 valstīs vienlaikus notiekošās sociālās kampaņas mērķis ir motivēt cilvēkus kļūt fiziski aktīviem ikdienā, vairot izpratni par regulāras sportošanas ieguvumiem. Pārmaiņas cilvēku paradumos pēdējās desmitgadēs būtiski ietekmējušas sabiedrības veselību – darba, dzīves, atpūtas un sociālās vides izmaiņas veicinājušas mazkustīgu dzīvesveidu. Līdz pat 45% iedzīvotāju Eiropā nenodarbojas ar fiziskām aktivitātēm vispār, bet 44% sēžot ikdienu pavada no 2,5 līdz 5,5 stundām, liecina Eirobarometra (2022) dati. Latvijā ar fiziskām aktivitātēm regulāri nodarbojas vien 9% iedzīvotāju, bet katrs trešais atzīst – nesporto vispār. Liekais svars ir teju 60% reģiona pieaugušo iedzīvotāju un katram trešajam skolas vecuma bērnam (PVO, 2021). 

“Mūsu mērķis ir atgādināt – fiziskās aktivitātes ikdienā lielākai daļai no mums primāri svarīgas, lai rūpētos par savu fizisko un garīgo veselību,” uzsver LSFP prezidents Einars Fogelis. “Es ticu, ka ieteicamās 150 minūtes nedēļā fiziskām aktivitātēm var atrast ikviens – tā var būt pastaiga, ceļš no darba vai skolas uz mājām, pusdienu pauze vai pārgājiens ar ģimeni uz parku vai mežu brīvdienās. Svarīgi darīt to, kas patīk un veidot ikdienas ieradumu – tas uzturēs veselību un dzīvesprieku.”

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros ikvienam pieejami bezmaksas sporta pasākumi notiek visā Latvijā.  Liela daļa no tiem top ar pašvaldību atbalstu, līdzdarbojoties izglītības iestādēm, sporta klubiem, biedrībām un sporta entuziastiem.

Eiropas Sporta nedēļas pasākumu nacionālais koordinators Latvijā ir Latvijas Sporta federāciju padome, to līdzfinansē Eiropas Komisija un Izglītības un zinātnes ministrija. Lielākie pasākumi notiek sadarbībā ar: Stirnu Buks, Latvijas Peldēšanas federāciju, Latvijas Orientēšanās federāciju, projektu Eiropas Skolu Sporta diena. Fiziski aktīvu dzīvesveidu atbalsta arī: Balticovo, Graci Musli, Orkla Latvija, Omniva, Virsotne, Modern Nomad, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, Delfi

#BeActive notikumiem seko arī mūsu sociālo mediju kontos: