Jaunumi

Rīvas loki un takas Smiltenē

11 Dec
Rīvas loki

Iesaka: Dzintars Skrundenieks

RĪVAS LOKI
Garums 8km vienā virzienā

Dabas taka “Rīvas loki” sākas pie Ulmales-Labraga luterāņu baznīcas, kur tās sākums atzīmēts ar speciāli veidotu takas nosaukuma zīmi. Maršruts turpinās virzienā no jūras, ir ar reljefu – ved pa Rīvas upes lejteces gleznaino senleju. Rīva plūst kanjonveidīgā gravā, kuras dziļums sasniedz  pat 12 metrus. Ceļā daudzi upes līkloči un stāvi krasta atsegumi.

Takai ir trīs posmi un to visu iziešanai nepieciešamas vidēji 2,5 h. Taču jārēķinās, ka taka nav apļveida – atgriešanās var būt pa šo pašu taku vai grants ceļu, kas būs īsāks. Vietām upe un taka pienāk ļoti tuvu ceļam un tas nozīmē, ka gājienu var pārtraukt vai saīsināt pēc vajadzības, nemērojot visu tās garumu.

Pirmie divi takas posmi ir marķēti ar krāsu uz kokiem. Pēdējais nav speciāli veidots un iezīmēts – varētu būt jārēķinās ar nolūzušiem kokiem un aizaugušiem krastiem. Arī taka šajā posmā ne vienmēr ir izteikti redzama – lai neapmaldītos, ieteicams sekot upes krasta līnijai. Taka noslēdzas pie Gumbu tilta. Maršrutā pieejamas vairākas vienkāršas atpūtas vietas ar soliņiem un ugunskura vietām.

Takai vietām ir stāvi kāpumi un kritumi, tāpēc nebūs piemērota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām vai ģimenēm ar bērniem ratos. Pirmos trīs kilometrus bez grūtībām var paveikt arī aktīvie seniori.

Takas sākuma punkts Atrašanās vieta: 
Labrags. Sākuma punkts: Ulmales-Labraga luterāņu baznīca. 
Beigu punkts: Gumbu tilts pār Rīvas upi.

Maršrutu var veikt arī pretējā virzienā.

Takas sākums kartē: Lat:56.97027,Lon:21.34781

Lejupielādējams takas GPX

Papildu informācijai
https://www.kurzemesregions.lv/projekti/turisms/unigreen/dabas-takas/rivas-loki/

Foto: jurkalne.lv

***

Tepera ezers un promenāde Smiltenē

Iesaka: Marita Mūze

TAKAS SMILTENES APKĀRTNĒ

10km, 20km un 30km takas dažādiem sportošanas veidiem dažādos apstākļos.

Platie, līdzenie, ērti izbraucamie Smiltenes apkārtnes ceļi, kā arī kalnainie, smilšainie un vietām pat purvainie meža celiņi ir piemēroti braukšanai ar velosipēdu gan sportiskiem treniņiem un sacensībām, gan aktīvai atpūtai un dabas baudīšanai. Tāpēc Smiltenē un tās apkārtnē izveidotas dažādu garumu un sarežģītības pakāpju marķētas velotakas, kas ved gar interesantām apskates un atpūtas vietām. Ar dzelteno krāsu iezīmēts atpūtnieku velomaršruts, bet ar sarkano krāsu – paaugstinātas sarežģītības.

Šīs takas ir piemērotas arī nūjošanai, bet ziemā – slēpošanai.

Taku kartes un informācija lejuplādējama te:

https://visit.smiltene.lv/wp-content/uploads/sites/4/sites/4/Kartes_pdf/Smiltenes-velotakas-LV.pdf?fbclid=IwAR05RWXtxERyZMpPEgI-58TaAX8F4x_f6RYW2SYfjvWIZn0lL0sfLuK0d5I

Papildu informācijai
https://visit.smiltene.lv/