Jaunumi

Sākusies reģistrācija #BeActive pārgājienam 23. septembrī Cēsīs un Gaujas senlejā

01 Sep

Sākusies dalībnieku reģistrācija Eiropas Sporta nedēļas #BeActive pārgājienam – tas šogad notiks 23. septembrī Cēsīs un Gaujas senielejā. Pārgājiens būs pieejams ikvienam – dalībnieki varēs izvēlēties sev piemērotāko no trim dažāda garuma distancēm: 6,5 km, 17 km un 24 km distances dienas laikā, kā arī – 6,5 km krēslas posmu. Dalība pārgājienā ir bez maksas, reģistrējoties mājaslapā – beactive.lv/pargajiens/.

#BeActive pārgājienā šogad būs iespēja izstaigāt Cēsu vecpilsētu un Gaujas senieleju. Dalībniekus sagaida jauna pieredze – iejušanās viduslaiku dzīvesveidā un kultūras norisēs. Cēsu vēsturi veido gan vēsturiski notikumi 800 gadu garumā, gan Riekstu kalns, kurā apmetās pirmie zināmie Cēsu iedzīvotāji, vendi, un kas tiek uzskatīts par pilsētas aizsākumu. 

Pārgājiena maršruti vedīs gan pa nelielām takām un lauku ceļiem ar grants segumu, savukārt vēlīnās novakares maršruts vedīs pa Cēsu vecpilsētas bruģētajām un apstādījumiem bagātajām ieliņām, izbaudot Cēsu viduslaiku stāstu un izmēģinot senās nodarbes, tērpus un spēles. Vairāk informācijas par pārgājienu – #BeActive mājaslapā.

“Pārgājiena distances veidotas tā, lai būtu piemērotas gan maziem, gan lieliem, gan pieredzējušiem staigātājiem. Pārgājienā aicinām doties kopā ar ģimeni, draugiem, paziņām vai kolēģiem, īpaši motivējot piecelties tos, kuri ikdienā ir mazāk aktīvi. Fiziski aktīva atpūta kopā ar līdzgājējiem, draugiem, kolēģiem, ģimenēm būs ne vien lielisks ieguvums veselībai, bet arī skaistām emocijām piepildīta diena. Ir pierādīts, ka regulāras un pietiekošas fiziskās aktivitātes novērš vai būtiski mazina vairumu hronisko slimību riskus, uzlabo prāta spējas, arī mazina depresiju un dusmas,” uzsver Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis. 

Pasākuma centrāla vieta, ar pārgājiena sākumu un finišu, atradīsies Rožu laukumā, Cēsīs.

  • Starts 24 km distancei (Cēsu vecpilsēta – Ērgļu klintis) – plkst. 11.00–12.00.
  • Starts 17 km distancei (Cēsu vecpilsēta – Cīrulīšu dabas takas – Cēsu vecpilsēta) – plkst. 12.00–13.00.
  • Starts 6,5 km distancei (Cēsu vecpilsētas līkloči) – plkst. 13.00–14.00.
  • Starts 6,5 km krēslas distancei (Cēsu vecpilsētas līkloči) – plkst. 19.00–20.00

Pārgājienā būs iespēja ik pa brīdim piestāt, lai pierādītu savu erudīciju “Cilpošanas spēlē” viedtālrunī, risinot meža, dabas un aktīvā dzīvesveida jautājumu “cilpas”. 

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros 22. septembra vakarā divdesmit pilsētās notiks jau tradicionālā Latvijas Orientēšanās nakts, 30. septembrī notiks #BeActive Ģimeņu pludmales spēles, Zumba nakts un Nakts peldējums. Vairāk informācijas: www.beactive.lv.

#BeActive notikumiem seko arī mūsu sociālo mediju kontos:

Eiropas Sporta nedēļas pasākumu nacionālais koordinators Latvijā ir Latvijas Sporta federāciju padome, to līdzfinansē Eiropas Komisija un Izglītības un zinātnes ministrija. Lielākie pasākumi notiek sadarbībā ar: Stirnu Buks, Latvijas Peldēšanas federāciju, Latvijas Orientēšanās federāciju, projektu Eiropas Skolu Sporta diena. Fiziski aktīvu dzīvesveidu atbalsta arī: Balticovo, Graci Musli, Orkla Latvija, Omniva, Virsotne, Modern Nomad, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, Delfi