Jaunumi

Sporta forums “Cik maksā sports?” 26. septembrī LSFP Facebook tiešraidē

25 Sep

Latvijā pirmoreiz uzstāsies sporta mārketinga eksperts, Olimpisko spēļu un Coca-Cola sadarbības vadītājs Tjerijs Bora un Kims Ekros, kurš ir Somijas 2017. gada labākā sporta kluba vadītājs. Piedalīsies arī autobraucējs Reinis Nitišs, skeletonistu tēvs un treneris Dainis Dukurs, Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs un citi

Šī gada 26. septembrī Eiropas Sporta nedēļas ietvaros notiks Sporta forums “Finansējums sportā jeb cik maksā sports?”, kuram tiešraidē LSFP Facebook vietnē www.facebook.com/lsfp.lv varēs sekot ikviens interesents. Par valsts, sponsoru atbalstu, privāto līdzekļu ieguldījumu augstu sasniegumu sportā un tautas sporta kustības radīšanu, par izaicinājumiem jauniešu sportā Latvijas reģionos, par izmaiņām ziedojumu likumdošanā konferencē diskutēs valsts pārvaldes un sporta organizāciju pārstāvji, paši sportisti un viņu ģimenes, eksperti, tajā skaitā – kalnu slēpošanas trenere Jana Zvejniece, autobraucējs Reinis Nitišs, Siguldas bobsleja un kamaniņu trases direktors un treneris Dainis Dukurs un citi.

Konferencei tiešraidē varēs sekot no plkst. 9.40 – 16.30 Latvijas Sporta federāciju padomes Facebook vietnē www.facebook.com/lsfp.lv.

“Ar šo daudzpusīgo Sporta foruma programmu vēlamies rosināt plašāku diskusiju sabiedrībā par ilgtspējīgu sporta finansējuma sistēmu, skaidri apzinoties visus nozares attīstībā iesaistītos un ieinteresētos – federācijas, klubus, sponsorus, ministrijas, bet arī pašvaldības, iedzīvotājus un vecākus, kuru ieguldījums nekad nav rēķināts, taču bieži bijis izšķirošs faktors Latvijā, piemēram, augstu sasniegumu sportā. Mūsu mērķis – pakāpeniski veidot sadarbības platformu, lai visām šīm grupām būtu interese un iespējas pilnvērtīgi un savstarpēji papildinoši iesaistīties vienotam mērķim – nodrošinātu gan sabiedrības vispārējo fizisko attīstību, veicinot tautas sporta pastāvēšanu vai, atbilstoši pārdomātiem valsts mērķiem, veicināt augstu sasniegumu sporta attīstību Latvijā,” uzsver Einars Fogelis, LSFP prezidents.

Viņš arī piebilst: “No sporta politikas viedokļa svarīgi saprast – patlaban nav viena galvenā – publiskais finansējums pat spēcīgām federācijām Latvijā veido vien 1/3 daļu no kopējā budžeta.”

Pagājušā gadā veiktais pētījums par LSFP atbalstīto pasākumu ietekmi

uz ekonomiku parādīja, ka LSFP atbalstīto pasākumu organizēšana valsts ekonomikai radīja papildu naudas līdzekļus 2 436 000 eiro apmērā laik periodā no 2016. līdz 2017. gadam (ieskaitot). Pasākumu piesaistīto naudas līdzekļu attiecība pret nepieciešamo valsts finansējumus parāda, ka par katru valsts piešķirto eiro pasākumi piesaistīja 6 eiro valsts ekonomikai.

Ar īpašu prezentāciju par tradicionālo sporta organizāciju cīņu par finanšu resursiem sporta forumā uzstāsies organizācijas Sport Matters Consulting dibinātājs Tjerijs Bora (Thierry Bora). Viņam ir grandioza pieredze sporta mārketinga menedžmentā – Bora vadījis attiecības starp vienu no pasaules tirgus nozares spožākajiem līderiem Coca-Cola un Olimpisko kustību, ietverot olimpiskās spēles, jaunatnes olimpiskās spēles, paralimpiskās spēles. Tāpat Boram ir pieredze Tour de France, FIFA pasaules kausa, pasaules čempionātos vieglatlētikā un citu globālu un specifisku sporta pasākumu mārketinga menedžmentā.

Viņa organizācija dažādos pasaules kontinentos attīsta sporta projektus, kuru galvenais mērķis nav tikai sportiski sasniegumi, bet dažādi papildu ieguvumi konkrētajā sabiedrībā – veselība, izglītība, ekonomiskā attīstība, miers, ekonomiskā attīstība.

“Lai arī pasaules pieredze rāda, ka šobrīd sportā tiek ieguldīts daudz vairāk līdzekļu nekā jebkad agrāk, daļai tradicionālo sporta veidu finansējuma piesaiste un izaugsme ir aizvien lielāks izaicinājums. Jauniešiem šobrīd ir plaša iespēja izvēlēties sev tuvāko sporta veidu – gan profesionāli, gan izklaidei. Sporta nozarē parādās jauni spēki, kas savu darbu organizē ar citu pieeju, tikmēr tradicionālie sporta līderi joprojām seko ierastajai sistēmai finansējuma piesaistē,” teic Bora.

Sporta foruma atklāšanas daļā no pulksten 9.40 – 11.40 Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis runās par finansējumu augstas klases

sasniegumiem sportā, bet Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāres vietnieks Edgars Severs – par valsts pasūtījumu sportā, Pasaules ielu vingrošanas prezidents Māris Šlēziņš – par to, kā nodrošināt finanšu asinsriti dažādiem sporta mērķiem, Somijas futbola asociācijas izpilddirektors Kims Ekros (Kim Ekroos) stāstīs par tās sporta sasniegumu priekšnoteikumiem, bet Latvijas futbola kluba “Metta” līdzdibinātājs Ģirts Mihelsons – par efektīvu privāta sporta kluba vadību.

Dienas vidū no pulksten 13.20 – 14.50 plānotas trīs diskusiju sesijas: pirmā –  par ģimenes entuziasmu kā kapitālu ceļā uz augstiem sasniegumiem, kurā piedalīsies autobraucējs Reinis Nitišs, titulēto skeletonistu treneris Dainis Dukurs, kalnu slēpošanas trenere Jana Zvejniece un treneris Ingus Eiduks; otrā – par izaicinājumiem bērnu un jauniešu sportā Latvijas reģionos, kurā piedalīsies Rīgas, Siguldas, Madonas un Jelgavas pilsētu un novadu pārstāvji; trešā – par izmaiņām likumdošanā un ziedošanu, kurā piedalīsies LSFP, LOK vadības un Finanšu ministrijas, zvērināta advokāte;

Konferences noslēdzošajā daļā no pulksten 14.50 līdz 16.30 dzirdēsim par tautas sporta veiksmes stāstu (Mairis Levans, Vivus MTB maratons), par fanu piesaisti, kampaņu īstenošanu, skatītājiem Latvijas Basketbola savienības pieredzē, par sporta vērtību un tās pienesumu sabiedrībai, par ko stāstīs Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs.

Foruma programma – ŠEIT.

Sporta forums Eiropas Sporta nedēļas (23. – 30. septembris) ietvaros notiek jau otro reizi, un tā mērķis – aktualizēt ar sportu saistītus sabiedriski nozīmīgus un izglītojošus tematus. Sporta forumā īpaši tiek aicināti piedalīties Latvijas sporta nozares profesionāļi, tajā skaitā – Latvijas sporta federāciju pārstāvji.

Eiropas Sporta nedēļa notiek līdz 30. septembrim, un tās ietvaros notiek vairāk nekā 1000 pasākumi visā Latvijā, kas piemēroti ikvienam — neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības.

Žurnālisti ir laipni aicināti apmeklēt sporta forumu “Finansējums sportā jeb cik maksā sports?” klātienē (norises vieta – Rīga, Sūkņu stacija, Maskavas iela 196) 25. septembrī, nosūtot pieteikumu uz e-pasta adresi: kristaps.zalkalns@lsfp.lv.