Jaunumi

“Sportošanai papildus motivācija nav vajadzīga!”

18 Okt

Ceļu būves uzņēmuma “Roadex” vārdā nosauktā veloentuziastu komanda kļuva par #BeActive Izaicinājuma laimīgajiem uzvarētājiem darba kolektīvu kategorijā. Savā īpašumā komanda ieguva Sportland dāvanu karti 100 eiro īpašumā. Ar “Ŗoadex” komandas sportiskajām detaļām sarunā dalās tās dalībnieks Ģirts Cirvelis.

Kas motivē piedalīties šādos izaicinājumos?

Mums ir uzņēmuma komanda, kura startē dažādās riteņbraukšanas sacensībās. Protams, ka ir arī piesaistītie dalībnieki, taču tie ir vai nu draugi vai radinieki. Regulāri ar labiem rezultātiem piedalāmies MTB pasākumos. Izaicinājumi ir lielisks veids, lai padarītu savu ikdienu aizraujošāku. Ne vienmēr tā ir tikai sacenšanās ar citiem sportistiem, vai komandām – visbiežāk lielākais pretinieks ir katrs pats, jo sākt treniņu ir grūtāk, nekā to pabeigt.

Kā starp plašo sportisko izaicinājumu klāstu izvēlējāties #BeActive Izaicinājumu?

Ar šo izaicinājumu bija interesanti, jo mēs piereģistrējāmies nedēļu vēlāk. Taču sapratām, ka spēsim tāpat izpildīt visus kritērijus. Parasti par dalību kādās sacensībās atbildīga ir mana kolēģe, kura tad arī pamanīja tieši šo izaicinājumu. Tā nu mēs trīs kolēģi no viena kabineta piedalījāmies.

Tu pieminēji rezultātu, vai tas sniedz vislielāko gandarījumu?

Man sportojot svarīgi, ir panākumi, tādēļ regulāri trenējos – piecas, sešas reizes nedēļā, taču atceros arī pašus pirmsākumus, kad vienu reizi nedēļā izbraucu ar velosipēdu. Svarīgi ir spert šo mazo, bet svarīgo solīti, kas mūs aizved līdz mērķim. Kādam tie ir sportiskie panākumi, citam tā ir veselības uzturēšana vai meditācija pašam ar sevi.

Vai nav grūti motivēt komandas biedrus trenēties šādā apjomā?

Es domāju, ka ir ļoti grūti vai pat neiespējami kādu nomotivēt, lai sportotu vairākas reizes nedēļā. Vai nu tev patīk tas ko tu dari, vai nē. Kādam patīk braukt ar riteni, kādam patīk pārgājienos, citam skriet. Domāju, ka ikviens var atrast sev tīkamu fizisku aktivitāti. Vēl jo vairāk tagad, kad ir pieejamas dažādas virtuālas sacensības un treniņi.

Tad tev ir paveicies ar kolēģēm, kuras ir tikpat sportiskas kā tu?

Jā, tā tiešām var teikt. Esmu lepns par manām komandas biedrēm. Varbūt dažbrīd bija nepieciešama papildus motivācija, taču kopumā var teikt, ka viņas noteikti ir piemērs, kuram var sekot.