#BeActive Taku izaicinājums

Sadarbībā ar aktīvās atpūtas profesionāļiem no Postnos, piedāvājam #BeActive Taku izaicinājumu.
No 11. augusta līdz 31. oktobrim veic vismaz trīs no divpadsmit Piedzīvojuma vai Sportiskajiem maršrutiem un laimē ceļojumu uz Gruziju vienai personai, kā arī vairākas pārsteiguma balvas atkarībā no paveiktajiem maršrutiem vai atbildētajiem jautājumiem viktorīnā.
Maršrutus piedāvājam divās kategorijās. Ainaviski un vieglāk veicami maršruti domāti tiem, kuri nav rūdīti staigātāji vai kuri pārgājienā dosies ar bērniem, kā arī senioriem, kuri vienkārši vēlas mierīgāku atpūtu. Šo maršrutu garumi ir līdz 14 km un to veikšana varētu aizņemt līdz 3 vai 4 stundām. Visi Piedzīvojuma maršruti apskatāmi MyPostNos lapā. Sportiskāko un izaicinošāko maršrutu veicējiem jārēķinās ar vidēji 25 – 35 km, kuros jāpavada būtu piecas un vairāk stundas. Visi Sportiskie maršruti apskatāmi MyPostNos lapā.

#BeActive Taku izaicinājuma maršruti pieejami bez maksas.
Ar saviem iespaidiem, izstaigājot takas, dalies Instagram platformā, atzīmējot @lsfp.lv profilu un pievienojot mirkļbirkas: #BeActive #BeActiveTakas #DecathlonLatvija un laimē pārsteiguma balvu no Decathlon Latvija.
Lai dotos maršrutā, iepazīstieties ar NOLIKUMU.

directions_walk

Maršruti

Maršrutus piedāvājam divās – Piedzīvojumu un Sportiskajā – kategorijās, lai varat izvēlēties sev atbilstošāko. Izlozēsim vienu galveno balvu, kā arī vairākas mazākas balvas.

terrain

Viktorīna

Lai pārgājiens būtu vērtīgs, aplikācijā aicināsim atbildēt uz jautājumiem, kas ļaus paplašināt zināšanas par to, kā fiziski aktīvs dzīvesveids var uzlabot veselību un kopējo dzīves kvalitāti.

card_giftcard

Balvas

Lai piedalītos izlozē par galveno balvu – ceļojumu uz Gruziju, laikā no 2022. gada 11. augusta līdz 31. oktobrim jāveic 3 no 12 piedāvātajiem maršrutiem.

Kā piedalīties?

 • Izvēlies pārgājienu maršrutus “#BeActive Takas piedzīvojumam” vai “BeActive Takas sportiskajiem” (vari izvēlēties arī abas maršrutu kategorijas) un spied “Saņemt”.
 • Lejuplādē aplikāciju “LatvianRoutes” (Google Play, AppStore) un pieslēdzies, izmantojot to pašu e-pastu un paroli, ko izmantoji vietnē www.mypostnos.com.
 • #BeActive maršrutus atradīsi sadaļā “Mani maršruti”. Atver izvēlēto maršrutu, iepazīsties ar aprakstu, svarīgāko informāciju, un dodies pārgājienā!
  • Maršrutu iesakām atvērt pirms posma uzsākšanas, jo tā lejupielādei jābūt pieejamam internetam. To lejupielādējot, izvēlētais maršruts būs pieejams tālrunī arī bezsaistes režīmā. 
  • Vienlaicīgi bezsaistē ir pieejams tikai viens (pēdējais ielādētais) maršruts.
 • Lai pārgājiens tiktu ieskaitīts, katram dalībniekam (savā aplikācijā un lietotāja profilā) katrā maršrutā jāreģistrējas startā, finišā un kontrolpunktos (nospiest “check-in”). Kontrolpunktu skaits, kuros jāatzīmējas ir norādīts maršruta aprakstā.
  • Lai lietotu aplikāciju, jābūt ieslēgtai atrašanās vietai jeb GPS.

Maršruti piedzīvojumam

Kolkas atklājumi (11 km)

Pārgājiena startā, kā kapteinis uzkāpsi uz komandtiltiņa – skatu torņa augstākās platformas! Esot augstāk par koku galotnēm, varēsi izpētīt tālāko ceļu un sagatavoties ainaviskam pārgājienam pa piekrastes priežu meža takām, kuras vijas pāri  pelēkajām un baltajās kāpām uz liedagu.

Jaunpils skati (10 km)

Aizšņorējis savus pārgājiena apavus, dodies iekšā Kartavkalna dabas takā. Šeit Tevi jau ar pirmajiem soļiem pārsteigs unikālā lapegļu aleja, kas stiepjas desmitiem metru augstumā.

Lubānas purvu pavēlnieks (13 km)

Pārgājiens sāksies šalcošā priežu mežā, pie brīnišķīgas Latvijas Valsts mežu atpūtas vietas no kuras, kā pa dabas paklāju dosies iekšā atjaunotajā purva laipā, lai apskatītu unikālo Teirumnieku ezeru. Apskatīsim migrējošos putnus un dosimies talāk izpētīt lielāko iekšzemes mitrāju Latvijā.

Ogres kalnu gājiens (14 km)

Ierodoties pārgājiena sākuma koordinātēs, mūs sagaidīs lielais uzraksts “Ogre”, kā zīme, ka šajā vietā sākas lieliskais ceļojuma pārgājiens.
Pirms dosimies iekšā mežā apskatīsim mākslinieces Aleksandras Krēsliņas veidoto pasakas stāstu “Sprīdītis”. Pa mazām taciņām nokļūsim pie briežu dārza, kurā mīt desmitiem skaisto Staltbriežu.

Ēdoles pasaka (11 km)

Pārgājiena sākumā, tūlīt pēc maza briksnīša (pirmie 500m ved pa stigu) pievarēšanas, Tevi pārņems dabas radītais miers un meža svaigais gaiss. Meža stigas un taciņas Tevi aizvedīs līdz pat Ēdoles novada ainaviskākajam Pinku ezeram, kura ūdenim piemīt Latvijā reti sastopama dzidrība.

Raganas vella ducim pa pēdām (13 km)

Pie Baznīcas novietojuši auto, metīsities iekšā taku labirintā, lai jau pēc mirkļa pa kāpnītēm uz leju doties pretīm iespējams skaistākajam skatam uz Gauju.
Maršruts būs pildīts ar daudz jaunatklājumiem. Ar raitu solu pa tiltiņu šķērsosiet Runtiņu upi un iesiet pretīm Siguldai, kuras saniegšanai pa ceļām būs gan laipas, gan tilti un arī graciozais kājenieku tilts pār Gauju.

Maršruti sportiskajiem

Rendas ezeru zeme (31 km)

Šis posms pilnīgi noteikti ir Kurzemes slēptais dārgakmenis, braucot uz Kuldīgu tikai retais piestāj Rendā un kur nu vēl dodas kārtīgā pārgājienā. Ceļā atklāsi daudz jaunu apskates objektu, kā apbrīnojamos Īvandes un Valdātu ūdenskritumus, senās Rendas muižas un privātmājas.

Mērsraga akmeņu mežs (46 km)

Slepeni vilku garu pieskatīti akmeņi, kas ieskauti ar svaigu prieža meža smaržu un skatu torņi uz visām debes pusēm, pāri ezeriem un jūru. Brīnišķīgs pārgājiena maršruts ar vēl neredzētiem apskates objektiem.

Gaujienas robežas atklājumi (27 km)

Sākuma koordinātes ir pils parkā, kur kā īsts bruņinieks uzmetīsi plecos pārgājiena mugursomu un iesākumā dosies “Mežtakai” pa pēdām, kas Tevi aizvedīs līdz pat valsts nozīmes aizsargājamajam ģeoloģiskajam un ģeomorfoloģiskajam dabas piemineklim “Kalamecu un Markuzu gravas”.

Cēsu avotu tūre (35 km)

Gaujas senleja Cēsu apkārtnē ir bagāta ne tikai ar Devona ēras smilšakmeņu atsegumiem, mežonīgām upītēm un ainaviskiem ezeriem, bet arī ar neskaitāmiem dzidriem, leģendām apvītiem avotiem, kas veldzēs pat vislielākās un karstākās slāpes pēc piedzīvojuma. Un, kas zina, varbūt pat dziedēs kādu kaiti un vairos  jaunības spēku tiem, kas tajos mazgās muti. 

Tūjas klintīm pa pēdām (30 km)

Tūjas pārgājiena trīsdesmit kilometros Tev būs iespēja izjust Latvijas brīnisķīgo un brīžam neskarto dabu, ejot cauri svaigā gaisa piepildītajiem priežu mežiem, vērojot Zaķupītes tecējumu. Tu nokļūsi purva dūksnājos un meža stigās, pēc kurām kā saldais ēdiens būs skaistākais Vidzemes akmeņainās jūras posms.

Pāvilostas vēju valdnieks (35 km)

Starp Ventspili un Liepāju atrodas skaistā zvejnieku pilsētiņa Pāvilosta, kuru ieskauj Baltijas jūras šalkoņa un skaistas pludmales, kur vasarās veldzēties peldot vai mācoties sērfot, brīnišķīgas kafetērijas un svaigu zivju bodītes. Tam visam pāri augsti baznīcas torņi, kas agros sestdienas rītos pielej pilsētu ar zvanu skaņām un mieru.

Balvas

Galvenā balva

Piedzīvojumu pilns brauciens uz Gruziju vienai personai

Kā arī citas pārsteiguma balvas.

 • Sadarbībā ar Decathlon Latvija izlozēsim tūrisma telti 4 personām ar vienu guļamtelpu starp visiem, kuri būs veikuši visas sportiskās distances;
 • Sadarbībā ar Decathlon Latvija izlozēsim piepūšamo iesācēju sup dēli starp visiem, kuri būs veikuši visas piedzīvojuma distances;
 • Pārsteiguma balvas sagaida arī par pareizi atbildētajiem jautājumiem pārgājienu laikā.