Jaunumi

Vēl šodien iespējams reģistrēties #BeActive pārgājienam 25. septembrī Vilkaču mežā

24 Sep

Vēl šodien līdz pulksten 24.00 vietnē www.beactive.lv/pargajiens ikviens var bez maksas reģistrēties sestdien notiekošajam Eiropas Sporta nedēļas pārgājienam Raudas un Āžu kalna apkaimes paugurainajās meža takās Tukuma pusē. Reģistrējoties dalībnieki saņems numura zīmes ar komandas nosaukumu un savu vārdu, tomēr pārgājienā varēs doties arī tie, kuri reģistrāciju veiks sacensību dienā klātienē.

#BeActive pārgājiens jau tradicionāli ir viens no centrālajiem Eiropas Sporta nedēļas pasākumiem. Dažādiem vecumiem piemēroti un pieejami sporta notikumi no 23. līdz 30. septembrim notiks visā Latvijā.

Trases garumu varēs katrs izvēlēties pats: 7 kilometru (starts no pulksten 13.00 līdz 14.00) – ģimenēm ar mazākiem bērniem un laiskākiem cilpotājiem, 14 kilometri (starts no pulksten 12.00 līdz 13.00) aktīviem staigātājiem, kuriem nav bail no izaicinājumiem un 22 kilometri (starts no pulksten 11.00 līdz 12.00) rūdītiem taku un meža gājējiem. Īpaši drosmīgajiem plānots 7 kilometru garais (starts no pulksten 19.00 līdz 20.00) Nakts posms, kurā dalībniekiem būs nepieciešams ne tikai fizisks rūdījums, bet arī drosme un spēja pārvarēt savas bailes. Šajā posmā komandas kapteinim nepieciešams lukturītis. Savukārt trašu kartes būs pieejamas gan pie reģistrācijas, gan tās būs jāielādē savā mobilajā ierīcē.

Kā norāda pārgājiena organizators, taku skrējienu “Stirnu Buks” idejas autors Rimants Liepiņš, nakts posma dalībnieki savos e-pastos saņems īpašus norādījumus un ieteikumus, lai pasākums izdotos: “Mēs esam parūpējušies, lai šis pasākums būtu atmiņā paliekošs. Nevēlos atklāt visas kārtis, taču varu pačukstēt, ka vakara pārgājiena trasē Vilkaču mežā dalībnieki nebūs vieni… ”

Dalībnieki drīkst ņemt līdzi pārgājienā arī suni, ja vien saimnieks ir pārliecināts, ka suns ir publiskiem pasākumiem draudzīgs un klausa saimnieku. Tāpat organizatori aicina uz pasākumu doties ar bērniem, taču jāņem vērā, ka ar bērnu ratiem trase nebūs izbraucama, tādēļ ieteicams padomāt par alternatīviem risinājumiem, piemēram, t.s. ķengursomām.

Lai piedzīvojumu padarītu vēl neaizmirstamāku, pārgājiena laikā dalībnieki aicināti pieslēgties interaktīvai cilpošanas spēlei savā telefonā. Tās mērķis ir mēroties attapībā, izmantojot īpašas jautājumu cilpas, kas pielāgotas izvēlētajam maršrutam. Jautājumi – par un ap aktīvu dzīvesveidu, dabu un būšanu kustībā. Viss, kas nepieciešams dalībai spēlē, ir vēlme izkustēties, lietotne LOQUIZ, (bez maksas lejupielādējama App Store un Google Play) un uzlādēta viedierīce, kas ļauj pieslēgties GPS un internetam.

Ievērojot valstī noteiktos Covid-19 ierobežojumus (MK noteikumi Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covd-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”) ārtelpu sporta pasākumiem (sacensībām), atbilstoši pašreiz spēkā esošajam regulējumam, pasākumā varēs piedalīties ikviena persona.

Ar pārgājiena nolikumu un pārgājiena distanču kartēm var iepazīties: https://www.citytrail.lv/beactivepargajiens2021/nolikums/

Eiropas Sporta nedēļas nacionālais koordinators Latvijā ir Latvijas Sporta federāciju padome, projektu līdzfinansē: Eiropas Komisija un Izglītības un zinātnes ministrija.

Informatīvie atbalstītāji: Latvijas Televīzija, Delfi.