Jaunumi

VIDEO: Juris Žagars aicina uz #BeActive pārgājienu Siguldā (papildināts)

14 Sep

Latvijas Sporta federāciju padome un #BeActive vēstneši aicina ikvienu uz 15 km un ģimenes uz 5 km pārgājienu bez laika kontroles – 21. septembrī!

21. septembrī – ar pārgājienu pa Gaujas senleju tiks atklāta Eiropas Sporta nedēļa, kas visā Latvijā no 23. līdz 30. septembrim notiks jau piekto reizi. Pārgājiens būs piemērots un tajā ir aicināts piedalīties ikviens – neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības. Turklāt ar aicinājumu #piecelies aktīvākie cilvēki pārgājienā aicināti doties, ņemot līdzi kādu, kurš ikdienā līdz šim ar aktīvu atpūtu bijis uz “jūs”. Dalība pārgājienā ir bez maksas, taču iepriekš reģistrējoties: www.beactivelatvia.lv/pargajiens.

Papildināts: Pārgājienāvarat doties kopā ar savu četrkājaino mīluli, taču lūdzam ņemt vērā, ka pasākumā būs daudz bērnu, tādēļ aicinām izvērtēt suņa uzvedību un ievērot dzīvnieka labturības noteikumus, lai pasākums būtu izdevies kā Jums, tā apkārtējiem un Jūsu ģimenes mīluļiem. Lūdzam ņemt vērā, ka distancē būs kāpnes, tādēl pārgājiens nebūs piemērots pastaigai ar bērnu ratiņiem!

Eiropas Sporta nedēļas atklāšanas pārgājienā var reģistrēties kādā no diviem maršrutiem – 15 km #BeActive vai 5 km Ģimenes distancē. Maršruts iekļauj ainaviskus pieturas punktus, tostarp Velnalas klintis, Krimuldas muižu, Gaisa trošu ceļu, Spieķu parku, bobsleja trasi. Finišā dalībnieki tiks sagaidīti ar siltu zupu un koncertu, katrs dalībnieks saņems #BeActive īpašo pārgājiena medaļu un nelielu dāvanu. Pretēji citiem sporta pasākumiem – šajā pārgājienā dalībniekiem netiks reģistrēts laiks, kurā distance veikta. 

“Mūsu mērķis nav sacensība, tieši otrādi – vēlamies ļaut ikvienam cilvēkam jebkurā vecumā, neatkarīgi no tā – viņš sporto vai nē – piedalīties un saprast: tas nav ne dārgi, ne grūti atpūsties aktīvi, darīt to dabā, kopā ar draugiem, ģimeni vai vienkārši citiem cilvēkiem,” uzsver Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis. “Sporta viena no būtībām ir sacensība. Taču sporta nedēļas mērķis ir cits – veidot vidi un radīt apstākļus, kultivēt ieradumus, lai fiziski aktīva būtu mūsu ikdiena: lai sportojot gūtu prieku, gūtu enerģiju, saglabātu veselību.”  

#BeActive pārgājiena starts tiks dots 21. septembrī, plkst. 15.00, Ģimenes distancei – plkst. 17.00. Pārgājiena noslēgums plānots ap plkst. 21.00, kam sekos Eiropas Sporta nedēļas oficiālās atklāšanas ceremonija un koncerts. Starts un finišs būs vienuviet – Siguldā, Puķu ielā 4 (Fischer Slēpošanas centrs). Pārgājiena dalībniekiem no plkst. 15.00 starta vietā būs iespēja saņemt pārgājiena numurus, maršruta karti un dzeramo ūdeni, starta teritorijā skanēs DJ mūzika, būs kopīga iesildīšanās, dažādas atrakcijas, kā viena no tām – milzu futbola šautriņa. Tā kā pārgājienam nebūs laika kontroles,  dalībnieki aicināti sekojot norādēm kartē un pievērst uzmanību arī dabas skatiem, pilīm un muižām. Maršrutā būs pieejams medicīnas punkts un iespēju paņemt dzeramo ūdeni.

“Man patīk būt fiziski aktīvam, jo es pazīstu to baudu, kāda rodas pēc sportošanas. Mēs visi zinām: atpūta kopā – tas ir forši. Tādēļ piedalies ar visu ģimeni!” pārgājienā pa Siguldas skaistākajām vietām aicina doties Cēsu apvidus populārā Žagarkalna izveidotājs un īpašnieks, aktieris Juris ŽagarsViņš arī #BeActive vēstnesis.

Eiropas Sporta nedēļu atbalsta un par tās šī gada vēstnešiem kļuvuši arī nūjotājs Roberts Radičuks, kaitbordiste Aija Ambrasa, televīzijas personība un aktīva divu puiku mamma Kristīne Garklāva, Latvijas čempions riteņbraukšanā senioriem, Rīgas Riteņbraukšanas skolas treneris Mečislavs Bartuševics.

Šīs vairāk nekā 40 valstīs vienlaikus notiekošās sociālās kampaņas mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus – vien 30 minūšu mērenas intensitātes fiziskā slodze piecas reizes nedēļā būtiski samazina saslimšanas risku ar daudzām, tajā skaitā sirds asinsvadu slimībām, rekomendācijās norāda Pasaules veselības organizācija.


Eiropas Sporta nedēļas pasākumi notiek visā Latvijā un domāti ikvienam — neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības. Vietnē www.bactivelatvia.lv var atrast sev piemērotāko no pasākumiem vai ikviens sporta entuziasts pievienot jaunu – savu sporta pasākumu! – noorganizējot publisku koptreniņu, sacensības vai citu sportisku aktivitāti. Eiropas Sporta nedēļas pasākumu nacionālais koordinators Latvijā ir Latvijas Sporta federāciju padome.

Video: Uz #BeActive pārgājienu aicina Žagars