Jaunumi

Vislatvijas Orientēšanās nakts sacensībās

10 Okt

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros, 29. septembrī plkst. 20.00 sešās pilsētās vienlaicīgi – Rīgā, Jūrmalā, Talsos, Limbažos, Salaspilī un Vecumniekos – notika Vislatvijas Orientēšanās nakts jeb rogainings tumsā. Sacensības rīkoja Latvijas Orientēšanās federācija Eiropas Sporta nedēļas ietvaros.

 

Vislatvijas Orientēšanās naktī dalībniekiem bija  iespēja izmēģināt neierastu rogainingu – kotrolpunktos bija plāksnītes ar QR kodu, kuru atpazīs speciāli šim pasākumam izstrādātā rogaininga lietotne sportistu viedtālrunī.

 

“Šīs sacensības Latvijas Orientēšanās federācijai nav tradicionālas – tās notiek bez labi pazīstamajām orientēšanās prizmām un SI kartēm, bet gan inovatīvi, – izmantojot viedtālruni,” informēja Latvijas Orientēšanās federācijas projektu vadītāja Ilze Straume.

 

“Mēs ticam, ka orientēšanās sports ir piemērots ikvienam, tāpēc turpinām strādāt, lai atrastu dažādus interaktīvus veidus, kā šo sporta veidu padarīt vēl pieejamāku plašākai sabiedrībai. Vislatvijas orientēšanās nakts gan ir tikai pirmais solis – ļoti ceram uz iedzīvotāju atsaucību, lai jau nākamgad šis sporta pasākums varētu notikt lielākā skaitā pilsētu un izveidotā aplikācija būtu pieejama arī citās viedierīcēs,” sacīja I. Straume.

 

Sacensībās varēja piedalīties ikviena komanda 2 – 5 cilvēku sastāvā, ņemot līdzi viedtālruni   (ieslēgtu, uzlādētu, ar ieslēgtu GPS un īpašu mobilo aplikāciju). Dalībniekiem tika dots trīs stundu kontrollaiks, karte un kontrolpunkti ar dažādām vērtībām. Uzvarēja komanda, kura savāca visvairāk punktu.

 

Plašāk par sacensību norisi: www.rogaining.lv.

 

Eiropas Sporta nedēļas iniciators – Eiropas Komisija. Rīko: Latvijas Sporta federāciju padome. Projektu atbalsta – Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas valsts mežu vēstniecība. Sekojiet līdzi aktualitātēm www.beactivelatvia.lv; Instagram: @lsfp_lv; un Facebook: @lsfp.lv, Twitter: @LSFP_LV, mirkļbirkas: #beactivelatvia #sportsvieno #pamegini