Jaunumi

Zelta talantu iedvesmotais Gvido Šalms

08 Sep

Gvido Šalms ir ielu vingrotājs, treneris un sporta skolotājs – šogad arī Eiropas Sporta nedēļas vēstnesis! Gvido ir ielu vingrošanas pamatlicējs Liepājā un ikdienā strādā par sporta skolotāju Liepājas valsts tehnikumā, Liepājas tenisa sporta skolā, kā arī darbojas vēl projektā Liepāja. Vesels. Aktīvs. Laimīgs. Balvas Gada liepājnieks 2017 laureāts par aktīva un veselīga dzīvesveida un ielu vingrošanas popularizēšanu Liepājā. Gvido audzēkņi ar panākumiem startē Latvijas un pasaules čempionātos, jo viņš mīl savu darbu un trenē audzēkņus ar apbrīnojamu entuziasmu. Gvido lozungs: “Kas daudz dara, daudz izdara!”

Sarunā Gvido atklāj, ka šova Zelta talanti iespaidā sāka pacietīgi nodarboties ar sportu, vēlēdamies kļūt stiprāks.

– Ielu vingrošana – šķiet, tas mūsdienās ir gana dabisks veids kā sākt sportot. Kā tavs dzīves ceļš sastapās ar sportu?
– Aktīvi sāku sportot 15 gadu vecumā. Mērķis bija iegūt labu formu un attīstīt ķermeņa spēku, kas man ievērojami trūka… Motivācija nāca kopā ar kursa biedriem Liepājas Valsts tehnikumā – ielu vingrošanas gaitas uzsāku kopā ar viņiem. Viens no kursabiedriem – Normunds Puzis – spēja izpildīt daudz sarežģītu vingrinājumu, kurus noraugoties varēju tikai nopūsties… Centos, un pēc diviem gadiem biju sasniedzis līdzīgu formu. Tad sapratu, ka ir jāpiedalās sacensībās. Sākumā mačos gāja grūti, jo esmu gara auguma, kas ielu vingrošanā nesniedz vislabākos priekšnosacījumus panākumiem. Krāju pieredzi un trenējos gudrāk – rezultāti uzlabojās.
– Bet kur ir āķis? Kādēļ izvēlējies tieši ielu vingrošanu?
Ielu vingrošanu izvēlējos, jo sekoju līdz TV konkursam Zelta talanti 2010, kurā triumfēja Latvijas ielu vingrotāji. Skatījos, ko tie džeki prot, un sapratu, ka šis būs mans sporta veids. Kamēr TV demonstrēja tiešraidi, mācījos trikus un trenējos – biju stipri pozitīvi ietekmēts.
– Kas tevi uzrunāja ielu vingrotājos?
– Visas uzslavas pieminētajam kursabiedram Puzim! Fiziskā ziņā viņam bija apbrīnojami daudz spēka – kā pieciem džekiem kopā. Lietojot ielu vingrotāju terminoloģiju, viņš spēja izpildīt 10 spēka izejas no vietas un saulīti griezt bez problēmām.
– Kāda ir morāle, ko centies nodot audzēkņiem?
Sportā pārbaudījumi raksturo jaunieti arī citās dzīves situācijās. Ja sportā spēj cīnīties, arī dažādos dzīves pavērsienos neatmet ar roku. Svarīgi ir attīstīt mentālo noturību, būt pārliecinātiem par sevi un atrast vietu sportā. Nav obligāti jātiecas uz čempiona titulu, bet jāuztur sevi formā. Tāpat skolā cenšos audzēkņiem bonusā iemācīt kādu triku, kas dod papildus gandarījumu par rezultātu.

 

Izmanto iespēju un piesakies izaicinājumam ar Gvido Šalmu!

 

Autors: beactivelatvia.lv